امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اینیشتین؛ آگنوستیک یا شیعه‌ی اثنی عشری؟!

دتی است صحبت از نامه‌ی اینیشتین به آیت‌الله بروجردی و مسلمان شدن مخفیانه‌ی اوست. این نامه حتی در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سایت آیت الله بروجردی
آمده است.

اما آنچه ما را به تحقیق واداشت سبک نگارش این نامه و شناخت مختصر از اعتقادات آلبرت اینیشتین بود.

جستجو برای یافتن شخصی به نام ابراهیم مهدوی (مدعی در اختیار داشتن نامه) بی نتیجه ماند! تنها در یک مقاله در ویکی‌پدیا به نام او اشاره شده است. جستجو درباره‌ی نام او به انگلیسی و منابع دیگر نیز سرنخی جز دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ترجمه‌ی نامه‌ی مذکور
نداد!

• این نامه به اعتراف اطرافیان آیت‌الله بروجردی تا کنون پیدا نشده و ایشان در این باره هیچ صحبتی نکرده و سندی باقی نگذاشته‌اند.

• به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اعتراف نوه‌ی آیت‌الله بروجردی
شاهدی بر این مدعا وجود ندارد و تلاش آنان بر مکاتبه و یافتن مدعیان بی نتیجه مانده است.

جالب است که در تمام داستان‌های جعلی در باب اینیشتین همواره رد پایی از دکتر حسابی دیده می‌شود! جالب‌تر آنکه ارتباط دکتر حسابی با اینیشتین همواره از جانب مجامع علمی کشور و بخصوص فیزیک‌دانان رد شده است! در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیوگرافی ایشان
بخش «برخوردهای اغراق آمیز و انتقاد از آن» را ببینید.

• برای کسانی که به زبان آلمانی آشنا هستند شروع نامه آن هم برای یک آلمانی زبان خنده دار است! نامه با herzliche grüße von Einstein شروع شده؛ حال آنکه این اصطلاح اصولاً در پایان نامه‌ها استفاده می‌شود که معروف به Grußformel است! دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سایت سؤالات متداول گوته
(معتبرترین منبع زبان آلمانی) را ببینید.

• در جایی از نامه از قول اینیشتین آمده:
"هنگامی که ورزش‌های رزمی از جمله کاراته، جودو و کنگ‌فو و مانند این چیزها {…} از شرق وحشی بی تمدن و خرچنگ‌خوار – یعنی چین و ژاپن و کره – به وسیله‌ی اروپا و آمریکا آمد، من از جمله مخالفان این گونه ورزش‌ها بودم و تأکید می‌کردم که چنین آداب و رسوم وحشیانه‌ای خشونت را در جامعه رواج می‌دهد."

او مردم شرق را این‌گونه می‌دیده؟ پس چرا از فرو ریختن بمب اتم بر آنان ناراحت شده؟! این تغییر موضع آن هم در چند سطر پایین‌تر نشانه‌ی اشکال در جعل نیست؟!

"وقتی در ۶ آوگوست ۱۹۴۵ آن مرد ناپاک پلید (*۶*) اکتشاف فیزیکی من را – که کشف نیروی نهفته در اتم بود – همچون صاعقه‌ای آتش‌بار و خانمان‌سوز بر سر مردم بی دفاع هیروشیما فرو ریخت، من از شدت غم و اندوه مشرف به مرگ شدم و در صدد برآمدم که موافقتنامه‌ای بین‌المللی به امضا و تصویب جهانی برسانم."

چرا نامه‌ی اینیشتین به آقای بروجردی که به قم فرستاده شده و بایستی پس از خوانده شدن در دفتر ایشان موجود باشد سر از مجموعه‌ی یک تاجر یهودی بی‌نام در مکانی نامعلوم در آورده؟!

• اما دیدگاه اینیشتین در باب دین چه بود؟ می‌توان گفت اینیشتین همواره در هاله‌ای میان دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آتئیست
 و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آگنوستیک
 غوطه‌ور بود.
او در نامه‌ای در سال ۱۹۵۰ خطاب به برکوویتز می‌نویسد:

"نگرش من به خدا همچون یک آگنوستیک است. من معتقدم که زندگی در مجموعه‌ای از اصول اخلاقی برای یک دنیای بهتر نیازی به یک قانون‌گذار ندارد. به خصوص که این قانون‌گذار بر اساس سیستم پاداش و مجازات کار کند…"

برگرفته از کتاب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تاریخچه‌ی علم غرب
نوشته آنتونی آلیوتو.

او در ۲۴ مارس ۱۹۵۴ (سال نگارش نامه‌ی ادعایی به آقای بروجردی) می‌گوید:

"این دروغی است که بارها در مورد دین من تکرار شده. من به خدا اعتقادی ندارم، گرچه هیچ‌گاه آن را رد نکرده‌ام. چیزی در وجود من که می‌توان نام دین بر آن نهاد ستایش ساختار جهان است به همان میزان که علم می‌تواند شرح دهد."

(کتاب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آلبرت اینیشتین، جهت انسانی او
)

او در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نامه‌ای
در سوم ژانویه‌ی ۱۹۵۴ (سال نگارش نامه‌ی ادعایی به آقای بروجردی) خطاب به اریک گوتکیند (فیلسوف) نوشت:

"کلمه‌ی خدا برای من چیزی بیش از نشان و محصول ضعف بشر نیست. کتاب مقدس برای من قابل احترام اما بسیار ساده و کودکانه است؛ نه تفسیری ارائه می‌کند و نه توجهی که در من تغییری ایجاد کند..."

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مقاله‌ی گاردین در باب این نامه

در مورد اعتقادات دینی اینیشتین می‌توانید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این لینک
زیر راببینید و در پایان صفحه از رفرنس‌ها استفاده کنید.چه چیزی می‌تواند چنین شخصیت بزرگی را _ که به راحتی در باب خدا نظر می‌داد _ وادار به پنهان‌کاری یا «تقیه» کند؟! چرا او نباید با افتخار اعلام می‌کرد که شاگرد راستین آیت‌الله بروجردی و شیعه‌ی اثنی عشری است؟! اما اینکه چرا هیچ نهاد علمی و تحقیقاتی در این باب اظهار نظر نکرده بر ما پوشیده است. شاید هاله‌ای از تقدس گرداگرد آیت‌الله بروجردی مانع این امر بوده است…محمود فرجامی به قلم طنز در این باب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استدلال‌هایی
آورده و در پایان می‌نویسد:

"ساختن داستان‌های محیرالعقول عامه پسند، نشان از آن دارد که شما مردمی هستید ساده‌دل که عاشق افتخار آفرینی‌ها و ستایش شدن‌های خیالی هستید"

حوصله کنید و مطلب رو دنبال کنید ..
با سپاس از همراهیتون
اینیشتین؛ آگنوستیک یا شیعه‌ی اثنی عشری؟! 1

پاسخ
 سپاس شده توسط AyDiN.S ، オスイン ، *_* ، Black_Man ، Nυмв ، OMAR 4
آگهی
اینجور که بوش میاد صحبت های شما باید درست باشه 

و انیشتین یک انسان معتقد به همه خدایی و بعد بی خدایی بوده 

اما این وسط یک سری اشکالات  هم مطرح هست 

اینکه گفتید انیشتین انزجار خودش رو نسبت به شرقی ها نشون داده 

دلیلی بر سرکوب نکردن جنایت هیروشیما نمیشه 

چون همونطور که توی متن هم اورید 

انیشتین از خشونت به دور بوده 

پس بمباران هسته که اوج ضد بشریت رو نشون میده 

در هر صورتی محکوم پذیره 

حتی برای انیشتینی که دل خوشی از مردم شرق نداره 

حالا چه منظور کلیت یک مملکت و کشور باشه 

چه فقط ورزش ها و اداب و رسوم قبیله ای 

به غیر از چیزی که گفتم 

مشکلی تو متن وجود نداره

اما بازم این موضوع جای تحقیق و بررسی داره 
پاسخ
 سپاس شده توسط سرباز خدا
(14-03-2015، 16:32){h.S} نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینجور که بوش میاد صحبت های شما باید درست باشه 

و انیشتین یک انسان معتقد به همه خدایی و بعد بی خدایی بوده 

اما این وسط یک سری اشکالات  هم مطرح هست 

اینکه گفتید انیشتین انزجار خودش رو نسبت به شرقی ها نشون داده 

دلیلی بر سرکوب نکردن جنایت هیروشیما نمیشه 

چون همونطور که توی متن هم اورید 

انیشتین از خشونت به دور بوده 

پس بمباران هسته که اوج ضد بشریت رو نشون میده 

در هر صورتی محکوم پذیره 

حتی برای انیشتینی که دل خوشی از مردم شرق نداره 

حالا چه منظور کلیت یک مملکت و کشور باشه 

چه فقط ورزش ها و اداب و رسوم قبیله ای 

به غیر از چیزی که گفتم 

مشکلی تو متن وجود نداره

اما بازم این موضوع جای تحقیق و بررسی داره 

بارها ادمایی رو دیدم که هرچیز رو بدون تحقیق پذیرفتند و یکی از اون ادم ها هم شمایی.
انیشتین هیچ وقت سازنده یا جزوه گروهه دانشمندانی که بررویه بمب اتم کار میکردند نبوده و فقط به عنوانه واسطه میانه فرموله فروپاشیه اتم و جمع کردن انرژِی حاصل از ان و امریکا بوده.
در مورده سازنده هایه بمب اتم یا حتی کسانی که فرمولش رو نوشتند تحقیق کنید و میبینید انیشتین شیعه ی مسلمان خدا پرست مومن و اگاه دلالی بیش این وسط نبوده
پاسخ
 سپاس شده توسط sevda0
دوست گلم 

حق با توئه 

متاسفانه من الان واقعا وقتش رو ندارم 

واسه ی هر موضوعی تحیقیق کنم 

به هر حال دانش اموز سال سوم ریاضی همینکه میاد اینترنت خودش غیر قابل توجیه

بنا براین مجبورم روی مدارکی و اسنادی که امثال خانم سودا میارن اعتماد کنم 

در ضمن یه چیزی رو هم بگم 

من نگفتم انیشتین بمب اتم رو ساخت 

اما کمکی شد تا این فرمول زودتر کشف بشه 

یعنی انیشتین هم کشف نمیکرد یه چند سال دیرتر این مساله فروپاشی هسته کشف میشد 

اما این مساله شیعه شدن انیشتین من نزدیک یک سال پیش توی یه حایی که یادم نمیاد خوندم 

اون موقع من گشتم و تحقیق کردم 

موقتا به نتیجه قانع کننده که همون نامه انیشتین به ایت الله بروجردی بود رسیدم 

اما خوب مثل اینکه مساله یکم بزرگتره 

میشه نظر خودتون در مورد موضوع رو بگید؟؟

بازم تاکید میکنم 

طبق اطلاعات خانم سودا 

انیشتین نمیتونه مسلمون شده باشه 

مگه اینکه مدارک و اسناد ایشون ساخته و پرداخته ذهن متوهم همون فردی باشه که 

ایشون از اونجا برداشتن 

ای کاش اینجا بود 
پاسخ
حالا که وقت نداریم راجب همه چیز تحقیق کنیم بهتره راجب همه چیز هم نظر ندیم ...
ساخته و پرداخته !! داره با مدرک باهات حرف میزنه ..
تو فیسبوک "مبارزه با چرندیات" رو سرچ کنید .. قبلا که سر میزدم مطالب خوبی داشت ..

پاسخ
پس بفرمایید که منبعتون اونه !!!

عجب !!

پس من دیگه کلا حرفی ندارم 
پاسخ
آگهی
واسه همین پیشداوری ها از ذکر منبع خودداری کردم
جان مادر معتبره .. جدای فیسبوک یه سایت دیگه ای هم هست که متاسفانه به خاطر نمیارم ..ارتباطمم باهاش قطع شده
گذشته از منبع اگر می توانی رد کن
لینک هایی که در اختیار گذاشته شده هیچکدام حتی فیلتر هم نیستن ..

خوشحال میشم!

پاسخ
الان دارم متن رساله انیشتین رو پست میکنم چند لحظه صبر کن 
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  کلام و اعتقادات شیعه
  زندگینامه شیخ کلینی، از محدثان مشهور شیعه
Star دیدار رییس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور با ائمه جمعه شیعه و اهل سنت شرق استان گلستان
  شیعه چگونه می تواند ثابت کند که فرزند امام حسن عسکری (ع) متولد شده است؟
  سه طلاقه شاه و شیعه شدن وی
  جناب زعفر جنی(رهبر اجنه ی شیعه)
  کدام اسلام را باور کنیم؟ اسلام داعش، طالبان، شیعه، سنی یا ...
  ولنتاین بچه شیعه ها مبارککککککک
  نامه یک جوان شیعه به آیت الله خامنه ای
  مسلمان و شیعه شدن انیشتین!

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان