امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اگر برای خدا میجنگید احتیاج ندارد به من و دیگری گزارش کنید

اگر برای خدا میجنگید احتیاج ندارد به من و دیگری گزارش کنید

اگر برای خدا میجنگید احتیاج ندارد به من و دیگری گزارش کنید 1

جمله معروف" مطبوعات ما جنگ را درشت می‌نویسد، درست نمی‌نویسد" را بارها خوانده و شنیده ایم اما شاید کمتر کسی بداند گوینده این جمله پرمعنا، فرمانده لشگر 14 امام حسین (ع) باشد.

هنوز صدایش در گوش فرماندهان و همرزمانی که جانباز از جبهه ها بازگشتند، میپیچد. هنوز یادشان هست چقدر به بیت المال و کار خالصانه حساس بود.

آنهایی که روزهای فرمانده بودنش را دیده اند، می توانند شهادت دهند که چگونه بی غرور و متواضع از میان گردان و لشگر می گذشت. مانند یک دوست خیرخواه کنار لشگر می ایستاد و نسخه دردهای انسانی را برای همرزمان خود می پیچید.

جملات زیر گزیده ای از صحبت های حاج حسین خرازی با هم لشگریان خود در طول سال های رزم است.

* ما لشگر امام حسینیم، حسین وار هم باید بجنگیم، اگر بخواهیم قبر شش گوشه امام حسین (ع) را در آغوش بگیریم کلامی‌ و دعایی جز این نباید داشته باشیم: «اللهم اجعل محیای محیا 
محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد».

اگر در پیروزی‌ها خودمان را دخیل بدانیم این حجاب است برای ما، این شاید انکار خداست.

اگر برای خدا جنگ می‌کنید احتیاج ندارد به من و دیگری گزارش کنید. گزارش را نگه دارید برای قیامت. اگر کار برای خداست گفتنش برای چه؟

در مشکلات است که انسانها آزمایش می‌شوند. صبر پیشه کنید که دنیا فانی است و ما معتقد به معاد هستیم.

هر چه که می‌کشیم و هر چه که بر سرمان می‌آید از نافرمانی خداست و همه ریشه در عدم رعایت حلال و حرام خدا دارد.

سهل‌انگاری و سستی در اعمال عبادی تاثیر نامطلوبی در پیروزی‌ها دارد.

همه ما مکلفیم و وظیفه داریم با وجود همه نارسایی‌ها بنا به فرمان رهبری، جنگ را به همین شدت و با منتهای قدرت ادامه بدهیم زیرا ما بنا بر احساس وظیفه شرعی می‌جنگیم نه به قصد پیروزی تنها.

مطبوعات ما جنگ را درشت می‌نویسد، درست نمی‌نویسد.

مسأله من تنها جنگ است و در همانجا هم مسأله من حل می‌شود.

همواره سعی‌مان این باشد که خاطره شهدا را در ذهنمان زنده نگه داریم و شهدا را به عنوان یک الگو در نظر داشته باشیم که شهدا راهشان راه انبیاست و پاسداران واقعی هستند که در این راه شهید شدند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16352332903584
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Star مکارم شیرازی: حضور زنان در ورزشگاه‌ها ضرورتی ندارد
Star چه کسی گفته تماشای فوتبال برای زنان حرام است؟/حضور زنان در ورزشگاه اشکالی ندارد
  آیا حوری بهشتی فقط برای مردان است؟ پس نعمت های بهشتی برای زنان چیست؟
Star آیت‌الله نوری همدانی: ریشه‌های تربیتی را با تربیت اسلامی آمیخته کنید
  آیا در دوران غیبت، نباید کار دیگری جز«انتظار»داشته باشیم ؟
  با این صلوات از تمام گناهان پاک کنید
  آیا قبل حضرت آدم انسان های دیگری بودند؟ آیا تمدن داشتند؟
  ایا میتوان نذر برای عاشورا یا تاسوعا را به مصرف دیگری برساند؟
  یعنی بین روحانیون ۳۱۳ نفر مخلص وجود ندارد که امام زمان (عج) ظهور کند؟!
  به آغوش کشیدن کسی که دوستش داری حلال و حرام و گناه ندارد!

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان