امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

صغر شاهزیدی و حسین علیشاپور قطعات استاد برجسته‌ی موسیقی را اجرا می‌کنند

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
صغر شاهزیدی و حسین علیشاپور قطعات استاد برجسته‌ی موسیقی را اجرا می‌کنند 1

کنسرت «شب یادمان استاد علی تجویدی» به رهبری «فریدون شهبازیان»‌ و خوانندگی «اصغر شاه‌زیدی» و «حسین‌ علیشاپور» ۲۹ آذرماه در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت. در این کنسرت قطعاتی چون جام مدهوشی، سرو دلجویی، بهار من، حق‌ناشناسی، بگو چه کنم، دیدی که رسوا شد دلم، تزرو و سنگ خارا، سروش آسمانی و کاخ بلند به یاد استاد علی تجویدی نوازنده و آهنگساز با همراهی ارکستر ملی اجرا خواهد شد.

«فریدون شهبازیان» درباره‌ی این اجرا می‌گوید: «ما قبل‌تر، این کنسرت را در اصفهان به خوانندگی «علی‌اصغر شاهزیدی» اجرا کرده بودیم و در این اجرا، شش قطعه توسط حسین‌ علیشاپور و مابقی توسط اصغر شاه‍زیدی اجرا می‌شود. در این کنسرت من چهار قطعه را برای ارکستر تنظیم کرده‌ام؛ همچنین قطعات بی‌کلامی از آثار خودم، حسین دهلوی و روح‌الله خالقی اجرا می‌شود.»

«علی‌اصغر شاه‌زیدی» نیز درباره‌ی این کنسرت می‌گوید: «با این که حال جسمانی خوبی ندارم؛ اما به خاطر نام استاد تجویدی در این اجرا حضور خواهم داشت؛ من همیشه خودم را مدیون آقای تجویدی می‌دانم. پیش از این نیز این کنسرت را در اصفهان اجرا کرده بودم؛ حالا هم تن به قضا داده‌ام و امیدوارم که سلامتی نسبی‌ام را به دست بیاورم و اجرای خوبی داشته باشیم.»

«حسین‌ علیشاپور» هم درباره‌ی این برنامه می‌گوید: «آثار استاد علی تجویدی دارای رپرتواری غنی است و مجموعه‌هایی چون ارکستر ملی می‌تواند آثار این هنرمند بزرگ و استاد دیگر موسیقی از جمله یاحقی، خالقی و دیگر بزرگان را در مجموعه‌هایشان استفاده کنند؛ زیرا این کارها دارای پتانسیل فراوانی است که می‌تواند در ارکستر ملی مورداستفاده قرار گیرد. این آثار می‌تواند جزو میراث فرهنگی ما باشد.»

او می‌گوید که با توجه به وضعیتی که در موسیقی حاکم است، ارکستر ملی وضعیتِ مناسبی دارد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
00:01
BFF#
View this post on Instagram

A post shared by امپراطور کوزکو | زینب موسوی (@iamkuzcooo)

پاسخ
 سپاس شده توسط ßяɪcε ، علیرضا01372
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ملتفت|دیس فدایی به هیچکس|شاگرد به استاد|
  موسیقی تقدیمی
Music اهنگ و موسیقی
  گروه موسیقی نگریتا
  رپ! موسیقی یا موسیخی؟
  نکات مهم قبل از تمرین موسیقی
Music سبک موسیقی مورد علاقت کدومه؟؟ یه تیکه از آهنگ مورد علاقت تو اون سبک رو بنویس ...
  درخواست نویسندگی در بخش آهنگ و موسیقی و زیرشاخه ها
  بهترین قطعات تاریخ موسیقی
  قسمتی از سخنزانی استاد رائفی پور در مورد توپاک و رپ...

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان