امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نقد بازی pes 2012

KONAMI (کونامی) در ساخت شبیه ساز ورزش فوتبال است. این شرکت، یک شرکت ژاپنی است و فکر می کنم حدود نه سال است که فعالیت خود را در ساخت شبیه ساز بازی های رایانه ای موسوم به PES شروع کرده است. PES فشرده یا اختصار عبارت Pro Evolution Soccer است. در کشور ژاپن این سری بازی ها را بیش تر با نام Winning Eleven می شناسند. یک شبیه ساز مناسب از ورزش پر مخاطب فوتبال است که هر ساله در حول و حوش ماه سپتامبر یک پک بازی در کنسول های مختلف برای گیمر های این ورزش ارائه می دهد. گفته می شود که سری 2012 این بازی ها در اوایل ماه مهر سال جاری در بازار جهانی پخش خواهد شد. البته شاید برای خیلی از گیمر ها و دوست داران این سری بازی ها، این زمان کمی دیر به نظر می رسد. ولی در واقع جلوگیری از یک ریسک است که کارمندان شرکت KONAMI برای زمان پخش این سری انجام می دهند. چون سری 2011 این بازی ها به دلیل عدم انتشار در زمان مناسب، یک سری مشکلات جدی را به خود دید که باعث شد از اعتبار سری 2011 شرکت KONAMI کاسته شود. مثلا این که در این سری، ترانسفر (جای به جایی) بازیکنان باشگاهی به طور کامل انجام نشده بود. به عنوان مثال برنامه های شرکت KONAMI در قبال باشگاه هایی مثل رئال مادرید اسپانیا، بارسلونای اسپانیا، منچستر سیتی انگلستان، ای. سی. میلان ایتالیا و ... به هم خورده بود. دلیل آن هم این است که بازیکنانی مثل مسعوت اوزیل، سامی خدیرا، گاگو برای تیم باشگاهی رئال مادرید و گلپ، تیه ری هانری، زلاتان ابراهیموویچ، رافائل مارکس برای تیم باشگاهی بارسلونا، روبینهوی برزیلی برای تیم باشگاهی منچستر سیتی و ... در تیم های فصل 2010-2011 خود به درستی جای گذاری نشده بودند. شاید این یکی از دلایل این شرکت بزرگ شبیه ساز فوتبال برای تاخیری جزئی در روند انتشار سری 2012 این بازی های رایانه ای است. دیده ها و شنیده ها در مورد سری جدید این بازی ها موسوم به PES 2012، چیزی شبیه به آن چیزی است که هر ساله در صفحات اینترنتی در قالب پیش معارفه ها و یا نقد های این سری بازی دیده می شود. شرکت KONAMI برای این سری نیز مانند چند سری سازمان یافته و جهش یافته پیشین، یک سری توضیحات معارفه ای و یک سری دمو به انتشار می گذارد. در واقع این روند که در پیش معارفه بازی ها به یک امر جا افتاده تبدیل شده است، برای این سری هم اجرا شده است. من در این سری بازی دمویی را تا به حال مشاهده نکرده ام. چیزی را که دیده ام، چند عکس منحصر به فرد است و چندین نقد در وب لاگ ها و وب سایت های بازی های رایانه ای. در عکس ها هم دقت کرده ام. البته جدای از آن که برای عکس ها حالت بلور رقیق طراحی کرده بودند که کیفیت بازی را در اضلاع و وجه های حجم بازیکنان و ورزشگاه ها پایین تر نشان ندهد. با این چند عکس می شود گفت که گرافیک بازی به نسبت پارسال تغییر چندانی نکرده است. در واقع گرافیک سری 2011 در حد خوب به بالا بود. چیزی که به صراحت سبب برتری این مورد بر مورد شبیه ساز مشابه شرکت EA SPORTS است. من سری FIFA 11 شرکت EA SPORTS را تا به حال امتحان نکرده ام. ولی از چندین و چند تصویر و عکس می شد تشخیص داد که کیفیت گرافیکی PES در حدی فوق FIFA طراحی شده است. موردی که گاهی کارمندان شرکت EA SPORTS را به تعجب وا می دارد که چه گونه این قدر در کار کارمندان PES از این جهت برتری وجود دارد. طی گزارشاتی که اخیرا در چندین و چند وب سایت و وب لاگ دیدم، مطالب مشابهی راجع به هوش مصنوعی سری PES 2012 وجو دارد. گویا در مصاحباتی که با سران شرکت KONAMI در مورد این سری شده است روی این مورد خیلی تاکید شده است. گفته می شود وعده های جدید شرکت KONAMI در قبال بهبود وضعیت گیم پلی این سری، تاکیدا افزایش و بهبود سیستم هوش مصنوعی بازی است. در نسخه های پیشین، سری 2011، 2010 و 2009 که این سری بازی ها را به نسبت سری های قبلی پیش رفته تر دیدیم، یک مورد آزار دهنده بود. آن هم هوش مصنوعی به نسبت ضعیف بازی بود. شاید شدت انتقادات در سری 2010 هم فشار زیادی را روی سران شرکت KONAMI گذاشته بود. چون ما در سری 2011 شاهد آن بودیم که برای سرعت بازی، از سه حالت به نام های 0، 1 و 2 استفاده شده است. در واقع می توان این گونه توجیه کرد که شرکت KONAMI برای این که هوش مصنوعی را بالا تر نشان دهد، از طریق افزایش سرعت حرکت توپ و مقداری هم به هم زدن معادلاتی مثل شتاب جاذبه زمین، به هر صورت ممکن از طریق فشار سرعت بازی و تاثیر آن بر روی گیمر، در صدد است که هوش را بالا تر نشان دهد و نشان دهد که در سرعت بالا که بعضی از گیمر ها را دچار مشکل کمبود وقت برای تصمیم گیری می کند، کاراکتر های بازی قادر به بازی راحت هستند. ولی در حقیقت نمی توان این مورد را جزء هوش مصنوعی دانست. چون این سرعت مصنوعی است. این سرعت بالا باعث می شود که مغز انسان را به دلیل بروز برخی نا هنجاری ها مثل تغییر شتاب جاذبه زمین یا سرعت پاس های چهل پنجاه متری روی سطح زمین یا شوت های پر سرعت غیر منطقی، در حالتی قرار دهد که نتواند در مقابل بازی برنامه ریزی شده کاراکتر های بازی در بازیکنان مخالف، نتواند خوب تصمیم بگیرد. با این وعده مهم شرکت KONAMI، معلوم می شود که برای سری 2012 نیاز مبرمی به یک پردازنده مرکزی قوی و پاسخ گو است. من فکر می کنم اگر واقعا تدبیر خاصی متوجه هوش مصنوعی این سری شده باشد، از این به بعد خود من باید CPU ضعیف PC خود ام را هر چه زود تر تقویت کنم. چون هوش مصنوعی روی پردازش گسترده تاثیر زیادی دارد. البته مطمئنا شرکت KONAMI به شکلی عمل کرده است که خیلی نیاز به سیستم بالا را به نسبت سری 2011 بیش تر نکند. چون روی فروش و بازده آن تاثیر سویی را ممکن است به همراه داشته باشد. رقابت های تجاری و اجتماعی دو شرکت KONAMI و EA SPORTS در ساخت شبیه ساز بازی فوتبال، همیشه تنگاتنگ بوده است. ولی هر کدام از منظری متفاوت. خیلی ها اساس اهمیت و بزرگی سری های PES را کیفیت و واقعیت گرافیکی می دانند. البته این مورد زمانی به نسبت کار رقیب شان افزایش یافت که سری های 2009، 2010 و 2011 بازی های PES را در مقایسه با FIFA جهش یافته بی چون و چرا دیدیم. یک مثال خیلی ساده و البته پر ظرافت سری PES، حالت پخش زنده در جریان بازی بود که واقعا هم موثر بود. شما در سری های قبلی، دوربین اصلی بازی را به صورت ریلی و جا به جا شونده می دیدید. ولی در سری 2011 حالت چرخشی را ملاحضه می کنید. من به خاطر دارم اولین باری که وارد فضای مسابقه سری 2011 شدم، از حالت دوربین تعجب کردم. شاید کمی هم آزرده خاطر شده بودم. چون عادت نداشتم. ولی باور کنید الآن به هیچ وجه حاضر نیستم تحمل کنم که سری 2012 را با دوربین ریلی بازی کنم. یا مثال دیگری که می توان زد، این است که در تعدادی تصویر از PES 2012 می شد دید که دوربین های اهرمی پشت دروازه ها توسط تصویر برداران جا به جا می شود. موردی که در سری 2011 موجود است، ولی هیچ کس آن را جا به جا نمی کند. موردی که به حس واقعیت بازی و تجربه زنده بودن بازی می افزاید. برای سری 2012، انتظاری که می رود، بهبود وضعیت داوری در جریان بازی است. نکته ای که در سری 2011 هم پیش رفت کرده بود. ولی نه در حدی که بشود آن را کامل و دقیق دانست. در سری 2010، سخت گیری داوران خیلی زیاد بود. یعنی کافی بود شما در دقیقه 1 بازی یک خطای بد مرتکب شوید تا کارد قرمز داور متوجه احوال شما شود! خیلی ساده و راحت. ولی خوش بختانه در سری 2011 از شدت سخت گیری ها کاسته شد. انتظار می رود که برای سری 2012 نیز، پیش رفت های ویژه تری دیده شود. گفته می شود برای سری 2012 شرکت EA SPORTS، به وضعیت مصدومیت و داوری بازی، توجه ویژه ای شده است. در چندین نقد در وب لاگ ها و وب سایت ها می شود دید و شنید که برای داوری سری 2012 سری FIFA، به وضعیت صدمه دیدن بازیکنان بسیار به واقعیت نزدیک تر شده است. مصدومیت بازیکنان، بسته به شدت ضربه، محل برخورد ضربه و ضربه زننده، متفاوت و خیلی مو شکافانه است. ممکن است، مثلا، اگر بازیکنی مثل ایوانوویچ که مدافع کناری باشگاه چلسی است، روی یک بازیکن مثل لیونل مسی خطا کند، او را برای بازی تیم اش، بسیار تحت تاثیر قرار دهد. امیدوار هستیم که برای سری PES 2012 نیز، شاهد چنین تحولاتی باشیم. انتظارات از سری PES 2012 بالا است. ولی ممکن است به بسیاری از آن ها از طرف شرکت KONAMI پاسخ مثبت داده نشود. مثلا در حال حاضر خیلی ها انتظار دارند که برخی مشکلات این شرکت در ارائه بازی ها بر طرف شود. اشکالاتی اساسی مثل وضعیت اکثر تیم های این بازی که دارای عنوان اصلی و لوگو اختصاصی نیستند، نداشتن خطای هند در طول بازی، نداشتن امکان بازی با موس و کیبورد با هم (امکانی که خیلی وقت است از طرف رقیب این شرکت، EA SPORTS، به گیمر ها داده می شود تا واقعی تر بازی کنند.)، محدود بودن حرکت بازیکنان به 8 جهت (در حالی که برای سری های جدید تر FIFA به صورت 360 درجه و تمام جهت وجود دارد!)، نداشتن لیگ کشور آلمان (بوندس لیگا)، اشکال در وضعیت نام و مشخصات بازیکنان برخی تیم های ملی (مثل تیم های ملی ایران و چند تیم از قاره آفریقا و آمریکا و البته اروپا.) و ... . به هر صورت کاربران سری های شرکت KONAMI به شدت انتظار دارند که روند کاری این سری ها پیش رفت کند. باید منتظر ماند تا ببینیم که این سری چه خصوصیات جدیدی را برای کاربران خود در اقصی نقاط جهان به همراه دارد. با تشکر از توجه شما.

پاسخ
 سپاس شده توسط SABER ، The Ginkel
آگهی
یه چند تا عکس هم بگذار
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
(29-08-2011، 13:28)فرید_کامیاب نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه چند تا عکس هم بگذار

اگه بلد بودم میذاشتم

پاسخ
 سپاس شده توسط SABER
اموزش گذاشتن عکس برای دوستان.

اول باید عکست رو در
up.vatandownload.com
اپلود کنی و لینک مستقیمی که بهت می ده رو کپی کنی.

اول گزینه "پاسخ جدید" رو می زنی که اون پایین است.

بعد بالای جایی که باید متنت رو بنویسی یه گزینه است که یه عکس کوچولو داره مثل دو تا کوه و افتاب که باید اونو بزنی.
برای "تشکر کردن" و یا گفتن"خوب و  جالب بود" از دکمه سپاس استفاده کنید

سوالات و مشکلات خود مربوط به انجمن را در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینجا مطرح کنید، به پیغام خصوصی در این مورد جواب داده نمی شود.
آپلود سنتر عکس اختصاصی فلش خور! عکس خور!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.akskhor.ir
پاسخ
 سپاس شده توسط bardia001
Photo 
نقد بازی  pes 2012 1

نقد بازی  pes 2012 1

نقد بازی  pes 2012 1

نقد بازی  pes 2012 1

نقد بازی  pes 2012 1

پاسخ
 سپاس شده توسط SABER ، shayan1 ، FARID.SHOMPET ، The Ginkel
اگه کسی خواست عکسی برای انجمن بده باید لینک مستقیم برای انجمن رو بذاره ...Idea
پاسخ
آگهی
چشم....!!!!!!!!
مشکلاتتون رو به کسی نگین خودتون یادتون میره ولی دیگران خوب یادشون می مونه!kaffe2
پاسخ
 سپاس شده توسط mehrani
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.up.vatandownload.com/images/gcn1uf38e4ichnt1melp.jpg
پاسخ
خیلی باحاله من که از همه ی ورژن های قبلی pes بیشتر ازش خوشم اومدBig Grin
نقد بازی  pes 2012 1
پاسخ
 سپاس شده توسط sorena800
فقد دروازبان هاش بد میان جلو
قدر وقت گر نشناسد دل و کاری نکند بس خجالت که ازاین حاصل ایام برد
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  معرفی چند بازی برای کنسول های بازی برای گیمر هایی مثل خودم+عکس
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بازی های اندرویدی که قابلیت پشتیبانی از دسته بازی را دارند
  10 بازی که شما را به خاطر بازی کردن روی درجه سختی Easy آزار می دهند
  باحال ترین وال پیپر های بازی...همه ی این بازی ها توی جشنوارهgamescom هستن GA
  نقد بازی Worms 4: Mayhem (به همراه نکات مخفی در بازی)
  نقد بازی Homefront؛ نبرد شکست خورده یک بازی زیبا + عکس
  بازی بسیار مهیج مسابقات بسکتبال NBA 2012
  بد ترین بازی 2012

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان