امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نقد بازی Need For Speed : The Run

داستان(10/7) : شخصيت اصلي داستان مردي به نام Jack است.اين دوستمون يه بدهي کلاني به يک گروه مافيايي دارد و قادر به برگرداندن پول هم نيست.طبق رسوم باند هاي مافيايي کسي که قصد بالا کشيدن پول رئيس سر دسته را داشته باشه جزاش مرگه!اين اتفاقيه که براي جک ميفته.اول بازي نشان داده ميشود که جک داخل يه پورشه cayman s قرمز زنگ در قبرستان ماشين هاست.دست هاي جک به فرمان ماشين بسته شده و تبهکاران که جک به آنان بدهکار است قصد داراند ماشين را با يک دستگاه پرس اوراق کنند.خوشبختانه!جک به موقع از حالت بيهوشي در ميايد و ميتواند از دست کساني که قصد جونش رو کردند فرار کند.بعد اين ماجرا بازي ما رو با يه کارکتر مونثي به نام sam آشنا ميکند.sam يه رابط مسابقات ممنوعه هست و احتمالا گذشته ي مرموزي!هم که در ابتداي بازي نا معلوم است.sam ترتيب يه مسابقه خياباني 200 نفره!با جايزه 25 ميليوني دلاري رو ميدهد که اگه جک برنده بشه 10% اين مبلغ يعني 2.5 ميليون رو مال خودش کرده و باقيش براي sam است…..

همانطور که ميبينيد داستان بازي نسبتا خوب نوشته شده است.گيرايي و جذابيت کافي دارد تا گيمر را مجبور به پايان رساندن بازي کند.

گيم پلي(10/8) : سازنده بازي سعي کردندا آوردن صحنه هاي خارج از ماشين مثل فرار کردن جک از دست پليس يا گريختن از دست گروه تبهکاران يک سري مراحلي رو ساخته است که اين مراحل با QTE پيش ميرود.دقيقا همون اول بازي که جک بايد از ماشين پورشش پياده شود و فرار کند تمام اتفاقات با QTE رخ ميدهد.يادمه پيش نمايش بازينما رو ميخوندم که به اين حرکت سازنده بازي بدجوري توپيده بود و بازي رو تا ميتونست کوبيد.ولي بايد بگم اين قسمت بازي هم لذت خاص خودشه داره و جزئ نکات مثبت بازي به حساب مياد
اما برويم سراغ رانندگي.يه نکته خيلي جالبي که من در اين بازي مشاهده کردم اين هست که توي يه بازي آرکيد!تا قسمتي شبيه سازي رانندگي دنياي واقعي هم قرار داره شده است.همه گيمر ها سري NFS رو(به غير از نسخه هاي shift )به خالي بندي بودن!رانندگي ميشناسند ولي توي اين شماره بازي شما ميتونيد يه جورايي بين سبک آرکيد و شبيه سازي شده انتخاب کنيد!اما چجوري؟!زماني که جک تصميم ميگيره مسابقه بشود به گاراژ خودش ميرود.جک بايد بين چند تا ماشين انتخاب کند.وقتي مشخصات ماشين نمايش داده ميشود يه قسمتي به اسم Handling وجود دارد که گزينه هاي قابل انتخاب از easy تا very difficault ميباشد با اتخاب easy شما حقيقتا وارد سبک تخيلي NFS ميشويد و ميتونيد با ماشينتون 240 تا برونيد و با 260 تا!دور بزنيد….
ولي اگه ماشيني انتخاب کنيد که Handling اش very difficault باشه شما با يه رانندگي شبيه سازي شده طرفيد.البته توقع شبيه سازي رانندگي بازي هايي مثل FORZA يا GT5 رو نبايد داشته باشيد ولي در حد خودش قابل قبوله.

گرافيک(10/9) : ابتداي بازي که دوربين براي مدت نسبتا طولاني! پورشه قرمز رنگ جک رو نشون ميدهد مي شود فهميد که قصد سازنده بازي فقط فقط نشان دادن قدرت نورپردازي بازي است.بعد از نشان دادن پورشه دوربين روي صورت جک زوم ميکنه که اين باعث باز ماندن دهانه شما ميشود.طراحي صورت جک در يک کلام بي نظيره!بايد خودتون ببينيد تا متوجه شويد من چه ميگويم.ولي اين باز ماندن دهان شما خيلي هم دووم نمياره!دقيقا زماني که دوربين دو تبهکاري که ميخواهند ماشين جک را پرس کنند نشان ميدهد طراحي کارکتر ها کاملا توي ذوق بازيکن ميزند!طراحي صورت اون کارکتر ها نسبتا ضعيفه!يعني در حقيقت با ديدن صورت جک توقع گيمر تا حدود خيلي زيادي بالا ميرود ولي بازي با نشان دادن صورت اون دوتبهکار به شما ميگويد خيلي هم به دلتان صابون نزنيد.Sam هم مثل جک خوب طراحي شده است..ميان پرده هاي بازي واقعا زيبا کار شده.انيميشن ها به نرمي و زيبايي هر چه تمام تر ساخته شده است.

اگه سراغ طراحي ماشين ها برويم بايد بگم که سازنده بازي هيچ چيز کم نزاشته اند.تخريب پذيري خودرو ها واقعا عاليه.و در مورد جاده ها و محيط هاي بازي بايد بگم اونام فوق العاده هستند.در واقع آسفالت خيابان ها واقعا طبيعي کار شدند.آسمان و نور خورشيد خارق العادس و هرچي از زيبايي هاي شهر بگم کم گفتم.در يه قسمت از بازي از پل سان فرانسيسکو عبور ميکنيد و روي پل را مه غليظي فراگرفته است.واقعا مه رو حس ميکنيد.هم چنين وقتي سرعت خودرو شما بالا ميره گرافيک بازي به شما حس سرعت رو به خوبي انتقال ميدهد.

موسيقي(10/9) : موسيقي بازي به طرز ناباورانه اي با تمامي ثانيه هاي بازي همخوني دارد .هم زمان با افزايش سرعت ماشين شما و آزاد شدن آدرنالين خونتون ريتم موسيقي هم افزايش پيدا ميکنه.تعداد اهنگ هاي موجود در بازي کاملا قابل قبوله.

صدا گذاري(10/9) :صدا گذاري يکي ازنقاط قوت اين بازي به ساب ميايد.حقيقتا اگه شما يه سيستم صوتي *** دالبي 5.1 يا 7.1 دارين واقعا توصر ميکنيد توي ماشين نشستين و دارين رانندگي ميکنيد.يه صحنه بازي رو هيچ وقت از يادم نميرود.با يه BMW M3 داشتم توي تونل با سرعت رانندگي ميکردم.(سيستم صوتي دالبي 5.1 بود)واقعا انعکاس صداي ماشين رو داخل تونل حس کردم و از هر ماشيني که سبقت م ميگرفتم صداي بادي که وقتي از يک ماشين جلو ميزنيد به زيابيي به گوش ميرسيد و هم چنين صداي جيغ لاستيک هاي ماشين به زيبايي هر چه تمام تر توي تونل انعکاس ميشد و در يه لحظه صداي موتور يه ماشين رو از پشت سرم سمت راست شنيدم که داشت بهم نزديک ميشد ودقيقا از همون سمت من ماشين حريف از من سبقت گرفت.
اما صداي موتور ماشين ها خيلي دقيق کار نشده.البته انتظار صداي موتور دقيق مختص هر ماشين هم نبايد از NFS داشته باشيم.
کار گويندگي کارکتر ها خوب انجام شده است.ميشه گفت دقيقا گويندگان ميتوانند حس کارکتر رو به گيمر القا کنند.فقط به نظر من يکم گنگ و نامفهوم صحبت ميکنند(مخصوصا توي اول بازي که توي رستوران سم و جک با هم صحبت ميکنند جملات اوليشون رو يکمي نا مفهموم ميگند!ولي بعد همون 3 4 جمله اول طريقه بيانشون قابل فهم تر ميشه.)
صحبت ها و مکالمات راديو پليس هم جالب نوشته شده است. و گويندگان اين قسمت هم کار خودشون را به قشنگي انجام داد اند.

نتيجه گيري:در آخر من از انجام اين بازي کاملا لذت بردم.به همه طرفداران NFS هم پيشنهاد ميکنم که اين بازي را از دست ندهند…

توجه: تمامي محصولات عرضه شده توسط اين فروشگاه,پس از آزمايش واطمينان از صحت آن,توسط پست جمهوري اسلامي ايران براي شما ارسال ميگردد,و وجه کالا پس از تحويل محصول,از شما دريافت ميشود.همچنين شما ميتوانيد در قسمت بالاي سايت(با انتخاب گروه مورد نظر خود),از ديگر محصولات ما, که شامل:جديدترين بازيهاي xbox 360 وکامپيوتر,مستندهاي روز دنيا,انيميشن,کتاب و لوازم شخصي آقايان وبانوان و… است,ديدن فرماييد.

حداقل سيستم مورد نياز:

CPU: 2.4 GHz Intel Core 2 Duo or equal AMD
RAM: 3 GB
HDD: 18 GB free disk space
Graphics: 512 MB Graphics Memory
DirectX: Version 10
اینم چند تا عکس از بازی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقد بازی Need For Speed : The Run 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون از خوندنتون سپاس ...
پاسخ
 سپاس شده توسط deymon 20 ، SABER ، Mahdi m.g ، ps3000 ، FARID.SHOMPET ، Rod Stewart ، The Ginkel ، Jack Daniel'ѕ
آگهی
به نظرم بازی خوبی باشه ولی من تو نت فور اسپید ها فقط کربن رو دوس دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~ ، FARID.SHOMPET
اینم خیلی باحاله آقا محمد . پیشنهاد میکنم حتما بازی کن ...
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
چشم محمد آقا

میگم یه نظر سنجی بین بازی های نت فور اسپید بزار

بد نمیشه
پاسخ
خب بذار دیگه عزیز
پاسخ
همه چيزش خوبه ولي كنترل كردن ماشين تو پيچها سختر شدهDodgy
همیشه با خودم فکر میکنم برای سکوت هم معنی مثبت هست هم معنی منفی!

یه بار می گیم سکوت علامت رضاست ..

یه بارم میگیم جواب ابلهان خاموشی است ..
پاسخ
آگهی
بخاطر درجه سختی بازیه . اگه easy بذاری بهتر میشه ...
پاسخ
من كلا با easy مشگل دارم خيلي بخوام آسون بذارم نرماله
easy بازي كردن حال نميده
همیشه با خودم فکر میکنم برای سکوت هم معنی مثبت هست هم معنی منفی!

یه بار می گیم سکوت علامت رضاست ..

یه بارم میگیم جواب ابلهان خاموشی است ..
پاسخ
(02-12-2011، 11:57)soltane ehsas m2 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب بذار دیگه عزیز

اخه من فقط دو تا از نسخه هاشو اسم هاشو بلدم بقیه شو بلد نیستم
پاسخ
منم همینطور عزیز با easy حال نمیکنم . اما مزه این بازی به همون تصادف نکردنشه ...
(02-12-2011، 12:34)mohammad2012 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(02-12-2011، 11:57)soltane ehsas m2 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب بذار دیگه عزیز

اخه من فقط دو تا از نسخه هاشو اسم هاشو بلدم بقیه شو بلد نیستم
اینم اسم نسخه هاش

carbon-under ground-shift-most wanted-under cover-the run
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  معرفی چند بازی برای کنسول های بازی برای گیمر هایی مثل خودم+عکس
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بازی های اندرویدی که قابلیت پشتیبانی از دسته بازی را دارند
  10 بازی که شما را به خاطر بازی کردن روی درجه سختی Easy آزار می دهند
  دانلود بازی Need For Speed Most Wanted Limited Edition برای پلتفرم PC
  باحال ترین وال پیپر های بازی...همه ی این بازی ها توی جشنوارهgamescom هستن GA
  نقد بازی Worms 4: Mayhem (به همراه نکات مخفی در بازی)
  نقد بازی Homefront؛ نبرد شکست خورده یک بازی زیبا + عکس
  معرفی بازی Need for speed: most wanted2

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان