امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نقد بازی 3 Battlefield

مقدمه
يکي از بدترين چيزهايي که ممکن است در ذهن يک فرد به وجود بيايد اين است که در مورد اثري که هنوز موفق به تجربه ي کامل آن نشده يک پيش زمينه ي منفي به وجود بيايد.

به طور مثال اگر يک هفته قبل از بنده پرسيده مي شد که نظرت در مورد بازي Battlefield 3 چيست به طور قطع و يقين با توجه به پيش زمينه فکري که در ذهن بنده ايجاد شده بود پاسخ مي دادم که به هيچ وجه سراغ اين بازي نرويد.

اما چرا چنين پيش زمينه اي از بازي در ذهن بنده ايجاد شده بود:

•اول از همه بايد به نسخه قبلي بازي اشاره کنم که هيچ چيزي جز فيزيک عاليش براي عرضه نداشت.
•باز هم نسخه قبلي که چنان پايان بدي داشت که باعث شد به کل از اين سري قطع اميد کنم.
•نسخه ي بتاي بازي که پر باگ هاي وحشتناک بود.
•بعد از اين متوجه شدم نسخه ي pc بازي قابليت هاي بيشتري نسبت به کنسول ها دارد.
•همچنين تعداد فريم نسخه هاي کنسولي نصف pc است و متوجه شدم که رزلوشن بالاتري هم نسبت به کنسول ها دارد.
•..............................
اما وقتي فهميدم در اين نسخه کشور ايران نقش مهمي در داستان بازي دارد تصميم گرفتم که حتما اين نسخه را تجربه کنم و نقدي که در ادامه اين مطلب مي خوانيد بررسي کوتاهيست از آنچه من در اين بازي تجربه کردم.

داستان بازي
يک سرباز امريکايي به نام بلک برن وقتي که به هوش مي آيد خود را به يک صندلي بسته شده مي يابد و متوجه مي شود توسط افرادي از پنتاگون دستگير شده است.

اين افراد با بازجويي از بلک برن مي خواهند متوجه بشوند تروريست هاي روسي در کي و کجاي امريکا قصد دارند سومين بمب هسته اي خود را منفجر بکنند.

آنها مي دانند که اطلاعات مربوط به مکان و زمان اين انفجار در گوشه اي از خاطرات بلک برن است و سعي دارند با واکاوي خاطرات بلک برن به اين اطلاعات پي ببرند.

داستان بازي بسيار جالب است و پر است از غافلگيري و اتفاقات غير منتظره

و اين داستان زماني جالب تر مي شود که همراه با يک روايت موازي از افرادي که توسط پنتاگون مامور به پيدا کردن اين بمب ها هستند همراه مي شود.

شايد تنها ايرادي که مي توان به اين داستان گرفت، پايان آن باشد که بي شباهت به يک فيلم هاليوودي نيست و يکي از عواملي که بشدت در اين بازي خودنمايي مي کند اين است که شخصيت پردازي درست و بسيار واقع گرايانه سربازان است.

در يکي از لحظات اين بازي که در روستاي اراج(همان جايي که دوغش معروف است) اتفاق مي افتد بلک برن در حالي که سوار بر جيپ جنگي در کنار هم رزمان خودش است و به صورت سرباز رو به رويش که خواب است نگاه مي کند. ناگهان جيپ تکاني مي خورد و سرباز با وحشت از خواب مي پرد و ابتدا به ساعت و سپس به بلک برن خيره مي شود و مي گويد: 34 دقيفه خواب بودم .چه خواب زيبايي مي ديدم داشتم تو خواب ميلک شيک وانيلي مي خوردم مي دانيد تعبيرش چيه.

از اين لحظات در بازي کم نيست و ارزش بالاي داستان بازي به علت وجود همين لحظات جالب است که از بسياري از عناوين رقيب آنرا متمايز مي کند.

گيم پلي
گيم پلي بازي خيلي از بازي هاي هم سبکش گسترده تر است و تنوع بشدت بالايي دارد و همين تنوع باعث مي شود که تا پايان بازي به هيچ وجه احساس تکراري بودن به شما دست ندهد.

مکانيزم هاي بسيار زيادي در بازي وجود دارد و خوشبختانه مثل سري call of duty نيست که اوج تنوع و نوآوري اش بمباران هوايي باشد.

شما در اين بازي سوار تانک مي شويد، پشت رگبار مي نشينيد و هدايت بمب افکن جت هاي نظامي را بر عهده مي گيريد و ضمن اين که در نبرد هاي خياباني شرکت مي کنيد، در جنگ هاي خانه به خانه هم حضور خواهيد داشت. اگر اينها برايتان کافي نيست بايد بدانيد که مراحل تک تيراندازي در شب هم انتظارتان را مي کشد همچنين مراحل تعقيب و گريز در پاريس هم يکي از زيباترين مراحل بازي است.

ولي اين تنوع باعث بروز نکات منفي هم در گيم پلي بازي شده به طور مثال هدايت تانک بسيار مشکل طراحي شده و عملي را که در واقعيت شش نفر همزمان ان را انجام مي دهند شما بايد با چهار انگشت خود انجام بدهيد.

سازندگان بازي سعي کرده اند به صحنه هاي از پيش تعيين شده ي بازي با افزودن QTE عمق بدهند که نتيجه کار به هيچ وجه رضايت بخش نيست. اين عدم رضايت بخصوص براي افرادي که عنوان HEAVY RAIN را که سلطان QTE در بازي ها است را انجام داده اند بسيار بيشتر از بقيه ي افراد است.

همچنين مبارزات HAND TO HAND هم در بازي وجود دارد که با وجود جالب بودن باز هم به عنوان KILLZONE 3 با آن انيميشن ها جذابش نمي رسد.

اما چيزي که اين عنوان را از ديگر عناوين هم سبک متمايز مي کند درجه ي سختي بالاي آن است که تجربه ي آن را بسيار جذاب تر مي کند.

ولي بزرگترين مشکل اين بخش از بازي هوش مصنوعي نا متوازن دشمنانتان است که گاهي در فواصل نزديک به هيچ وجه شما را نمي بينند و مشغول تيراندازي به يارانتان مي شوند.

گرافيک
قبل از هر چيز به شما بايد بگويم اين حرف هايي که اگه مي خوايد مثلا اين بازي رو در حداکثر جزئيات بازي کنيد حتماً بايد آن را در يکhigh end pc تجربه کنيد بيشتر يه تبليغ است براي شرکت هاي توليد کننده کارت هاي گرافيکي است و واقعاً(با توجه به تجربه شخصي) تفاوت آنچناني ميان نسخه هاي کنسول و PC وجود ندارد.

در ابتدا بايد به انيميشن هاي بسيار زيباي بازي اشاره کنم که واقعا چشم ها را خيره مي کند.

محيط هاي بازي بسيار زيبا و پر جزئيات طراحي شده اند.

lip sync ها کامل درست و بي نقص است.

تکسچرهاي بازي در برخي مناطق بي کيفيت است ولي در مجموع بسيار عالي است.

نور پردازي بازي در شب فوق العاده است.

همه چيز بسيار عالي است ولي..............

فقط يک مشکل بسيار بزرگ وجود دارد و ان هم تعداد بسيار زياد باگ است)البته به قول مديرشرکت Bethesda Softworks باگ نمک بازي است(.

تخريب پذيري بازي هم بسيار عالي است.

صدا گذاري
بسيار خوب است و هيچ مشکلي ندارد ولي نمي دونم چرا سازنده هاي بازي انقدر کلمات رکيک در دهن ايراني ها گذاشته اند.

نتيجه گيري
اين بازي عالي است ولي اگر سرور هاي بخش آنلاين بازي را ببينيد فکر نکنم به هيچ وجه بخش داستاني بازي را ادامه بدهيد زيرا اين سرور ها بسيار عالي هستند.

داستان: 9
گيم پلي: 9
گرافيک: 8.5
صدا گذاري: 9
امتياز کل: 8.75

ممنون که خوندين اين مطلب رو ... سپاس یادتون نره
اینم چند تا عکس از بازی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقد بازی 3 Battlefield 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقد بازی 3 Battlefield 1
نقد بازی 3 Battlefield 1
نقد بازی 3 Battlefield 1
نقد بازی 3 Battlefield 1
نقد بازی 3 Battlefield 1
نقد بازی 3 Battlefield 1
در حال حاضر پخش این بازی در ایران ممنوع است و پیگرد قانونی دارد ...
سپاس
پاسخ
 سپاس شده توسط deymon 20 ، SABER ، ps3000 ، Mahdi m.g ، FARID.SHOMPET ، bardia001 ، sepi kobe ، makan10 ، 0000 ، Rod Stewart ، ♥Angel♥ ، nxt100 ، # αпGεʟ
آگهی
عکس اخریه با حاله
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~
يكي از بچه ها بازي رو گرفت خيلي خوب نصب شد ولي موقع اجرا اومد بيرون و ويندوزش ازبين رفت
همیشه با خودم فکر میکنم برای سکوت هم معنی مثبت هست هم معنی منفی!

یه بار می گیم سکوت علامت رضاست ..

یه بارم میگیم جواب ابلهان خاموشی است ..
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~
من فقط تریلرش رو دیدم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ps3000
درسته که تصویرش خوبه ولی باګ زیاد داره (باګ به اون مشکلات توی بازی میګن ماند این که سرباز ها به طور غیر طبیعی ګیر می کنند)
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~
خودم میدونسم آقا فرید عزیز Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
آگهی
من که نګفتم نمی دونی!!! ګفتم که تایید شده باشه از جانب من.Smile
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~
ممنون ولی اگر ممکنه عکس های بیشتری از صحنه های بازی که مربوط به ایران هست رو بگذارید
خصوصا از قیافه ها و یونیفورم های نیروهای ایران اگر ممکنهSmile
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~ ، FARID.SHOMPET
چشم عزیز
عزیز جان چون مرحله ای که وارد تهران میشن شب هستش چندان عکس های خوبی نذاشتن براش . اما این چندتا عکس از محیط ایران در این بازی هستش .
اینم هتل فندق
نقد بازی 3 Battlefield 1
اینم صندوق صدقات
نقد بازی 3 Battlefield 1
هتل تهران
نقد بازی 3 Battlefield 1
اینم یه سرباز ایرانی که تلف شده بیچاره
نقد بازی 3 Battlefield 1
اینم یه ماشین
نقد بازی 3 Battlefield 1
سپاس ...
پاسخ
 سپاس شده توسط در جستجوی حقیقت ، FARID.SHOMPET ، SABER ، ♥Angel♥
تریلر این بازی در تهران و تخریب هتل فندق !!
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، SABER

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  معرفی چند بازی برای کنسول های بازی برای گیمر هایی مثل خودم+عکس
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بازی های اندرویدی که قابلیت پشتیبانی از دسته بازی را دارند
  10 بازی که شما را به خاطر بازی کردن روی درجه سختی Easy آزار می دهند
  دانلود بازی Battlefield Bad Company 2 برای پلتفرم PC
  دانلود بازی Battlefield 1 برای پلتفرم PC
  دانلود بازی Battlefield 1 برای پلتفرم XBOXONE
  باحال ترین وال پیپر های بازی...همه ی این بازی ها توی جشنوارهgamescom هستن GA
  نقد بازی Worms 4: Mayhem (به همراه نکات مخفی در بازی)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان