انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: مقایسه ی توان نظامی ایران واسرائیل
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
جنابshipar کورشدم تا بخونم چه قدر رنگی رنگیش کردیConfusedSleepyConfusedSleepyConfusedSleepyConfusedSleepyConfusedSleepy
برو بچ یه توضیح بدم:من چند دفعه این صفحه رو نقل قول کردم و قرار بود زیر مطالبشون توضیح بدم ولی بعد از اینکه پست رو تایید میکردم بالا نمیومد ،شاید اشکال از سرعت پایین آخر شبه برا همینم مجبور شدم برا چندمین بار پست رو کامل کپی کنم و زیرش توضیح بدم،توضیحات دوستمون با رنگ قرمزه و من با رنگ مشکی جواب دادم.
خلاصه شرمنده اگه کامل نیست،دیر وقته و باید صبح زود بیدارشم.Heartfs10
(26-03-2012، 1:55)nicola نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
جنابshipar کورشدم تا بخونم چه قدر رنگی رنگیش کردیConfusedSleepyConfusedSleepyConfusedSleepyConfusedSleepyConfusedSleepy

شرمنده رفیق خیلی سعی کردم ولی نشد،ایشالا از این به بعد سعی میکنم روز پست بدم یه خورده سرعت داشته باشه...Heart

اشکالی نداره رفیق Wink لازم نیست شرمنده باشی من شرمنده از اینکه وقتتو گرفتم
بحث رو ادامه بدید
سلام p_boy22 جان
همانطور که قول دادم و ازم خواستید اومدم سوالایی که پرسیدید رو جواب بدم
نقل قول: هنوزمقالتون روکامل نخوندم ولی کاملافهمیدم چی میگید
من که گفتم رفیق کامل بخونید و بعد جواب بدید،الان هم از جواباتون کاملا مشخصه نخوندیدBlush
نقل قول: قربانی جنگ سردهمین
4xv شما لطف دارید
نقل قول: شمامنشی جاسوسایی که میدونی نمیتونن قدرت نظامی کشورهاروحدس بزنن؟

نه داداش ما رو چی بی این کارا،البته نظر لطفتونه ولی عقل سلیم میگه اگه میتونستند قدرت نظامی یک کشور رو پیش بینی کنند خوب پس تا حالا چرا قدرت ایران رو نتونستند و همش میترسن حمله کنن!
نقل قول: F14جدیدترین هواپیمای ایرانه؟؟؟؟خنده داره!!!ایران جنگنده های نسل چهارم وشایدهم پنجم تولیدمیکنه وشمامیگیدجدیدترینش یک جنگنده ی قدیمیه؟؟؟؟
حتما مدرکتون رو ارائه بدید در خصوص تولید جنگنده های نسل چهارم پنجم در ایران پیشرنته ترین هواپیمای ایران همون شفق هستش که بعد از صاعقه و آذرخش تولید شده ومهندسی معکوس هواپیمای Alenia Aermacchi M-346 Master ساخت ایتالیا هستش
این هم مدرکش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
صاعقه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آذرخش
اینم یه مقاله دیگه در مورد آذرخش
شفق
نقل قول: ببخشیدولی نمیتونم حرف شماروباورکنم
چیزایی که برای شمااطلاعاته برای ماخاطرس Blush
تامکت توایران فقط برای گشت زنی واسکورت استفاده میشه وبیشتریک نماده تاجنگنده
پیشرفته ترین هواپیمای حال حاضر نیروی هوایی ایرانه که در زمان شاه از آمریکا خریداری شده و هنوز هم در نیروی هوایی ایران فعالیت میکنه
اینم مدرکش،حتما همش رو بخونید تا بفهمید که این جنگنده خیلی وقته از رده خارج شده و فقط ایران داره از اون استفاده میکنه!
نقل قول: آذرخش2که درساخت آن ازتامکت الگوگرفته شده بااین تفاوت که تقریباتمام تسلیحاتش بومیه
لطفا مدرک بذارید
نقل قول: هواپیماهای بومی اسرائیل کفیرولاوی هستن بااینکه خودم میدونم توکابینش چه شکلیه ولی برای اینکه متوجه بشیداشتباه میکنید
خوب این چه ربطی به بحث ما داشت و من در چه موردی اشتباه میکنم؟لطفا مدرک بذارید
نقل قول: حداقل ماکپی کنیم ازیه هواپیمایی مثل رپتورکپی میکنیم نه فانتوم
کدوم هواپیمای بومی کپی از این هواپیماست؟
نقل قول: اینم کابین جدیدترین هواپیمای محصول صنایع دفاع اسرائیل کپی ازجاین10چینیه وفرقش بااون جنگنده اینه که کابینش دیجیتالی نیست وازنظرتسلیحاتی نصف اونهاهم نیست

نمونه از جنگده های پیشرفته شون هم بذارید،اگه ندارید من بذارم،در ثانی اسرائیل به خاطر تسلیحات ساخت خودش قوی نیست بلکه کمک نظامی آمریکا و کشورهای اروپایی باعث شده اینقد قوی بشه
نقل قول: اخبارتون منبعش همش آمریکاست وبررسی توان نظامی ایران که نوشتیدروخودم ازخفظم واین نکته توش قابل توجهه:بر اساس اطلاعات عنوان شده از سوی سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) و كنگره آمریكا
داداش اینقد کلاس ما رو بالا نبر،ما رو چه به سیا حالا خوبه نگفتی موساد سازمان جاسوسی اسرائیل منبع این اطلاعات سایت military هستش که همه اونو به عنوان بزرگترین مرجع نظامی قبول دارند،البته غیر شما
نقل قول: ازقدیم گفتن شاهدروباه دمشه
شما لطف دارین ولی اگه ادامه بدین مجبورم مثل خودتون جواب بدم
نقل قول: لطفاچیزی روازش طرفداری بکنیدکه منبعش خودتون باشید
این دیگه از اون حرفها بود،حتی وزیر دفاع هم استناد میکنه به منبع های معتبر اونوقت من خودم منبع باشم
نقل قول: چیزی که دارم به شمامیگم حاصل پنج سال تلاش وتحقیقه نه حاصل پنج دقیقه سرچ توگوگل
هواپیمای شفق الان باهواپیماهای پیشرفته ازجمله چنگدوجی20-رپتور-رافائل وتی50یاهمون سوخو50برکوت2رقابت میکنه ونه باهواپیماهایی مثل اف15وکفیروسفیرو....
هواپیماهای اسرائیل دربرابرنسل جدیدهواپیماهای ایرانی هیچ شانسی ندارن
لااقل برا این حرفاتون مدرک بدین مثل اینایی که من گذاشتم،T50 یه جنگنده نسل پنجمه که همسطح جنگنده هایی مثل F22 و F35 هستش حالا شما اونو با شفق مقایسه میکنید؟! دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم مدرک
نقل قول: درموردرده بندی منظورت سایت گلوبال فایرپاورهست؟ببخشیدقصدتوهین ندارم ولی خیلی ساده اید!اون سایت خصوصیه وحتی آمریکاهم میگه آمارشون نادرسته
داداش من قبول دارم چیزی نمیدونم و به قول شما ساده ام شما که میدونید بگید چه مدرکی دارید که این سایت یک سایت خصوصیه و آمریکا هم میگه آمارش نادرسته در ضمن من به این سایت استناد نکردم و منبع رو تو همون پست گذاشتم
نقل قول: اون سایت ترکیه روازایران قوی ترنشون داده کشوری که بااومدن اسم ایران رنگ مقاماتش سفیدمیشه این که دیگه انکارنشدنیه!!
تو هر سایت نظامی نگاه کنید ترکیه تو رده بندی از ایران قویتره دلیلش هم اینه که تحریم نیست و میتونه پیشرفته ترین ادوات نظامی رو از کشورهای اروپایی بخره
نقل قول: زیردریایی های ایران اکثراچینی هستن وچین هم تابه امروزبرترین تولیدکننده ی زیردریایی های اتمی هست وخودتون بگید3زیردریایی دربرابراونهمه زیردریایی چه شانسی دارن؟
من که گفتم ایران تو نیروی دریایی ضعیف تر از اسرائیل نیست خواهش میکنم دوباره پست قبلی رو بخونید
نقل قول: جالبه همتون مثل همدیگه هستیدتمسخرکارتونه ولی بدون چیزایی روکه میگم روازخودم نمیگم درسته منبعش خودم هستم ولی باهمین دوتاچشمام همشودیدم
هیچ وقت نه شما و نه هیچ کس دیگه ای رو مسخره نمیکنم و نظر همه برام محترمه اگه از حرفام اینجوری برداشت شده همینجا از شما و همه دوستان معذرت میخوام
نقل قول: به هرحال میل خودته تصورشماازقدرت ایران برام مهم نیست فقط برادرانه دارم بحث میکنم که گول نخوریدواینقدرساده نباشید
کشوری که ازایران میترسه روقدرتمندترازایران ندونید
بازم مثل این که پست قبلی رو کامل نخوندید،من گفتم تو نیروی هوایی از ما بهترن،در عوض ما تو پدافند هوایی و موشکی از اونا سر تریم و همچنین تکیه شون به قدرت اتمی شونه،پست قبلی رو دوباره بخونید.
نقل قول: درخت هرچی سرش پایین ترباشه بارش بیشتره
پیشنهادمیکنم اون تاپیک روحتمابخونی ودست ازغروروتمسخربرداری
قبول کن که قربانی جنگ نرم شدی
لطف داری دوست منHeart
نقل قول: یه کم واقع بینانه عمل کنیم:
آمریکاحاظره به خاطراسرائیل خودشوتودردسرحمله وریسک سلاح اتمی بندازه؟درحالی که کمترین منفعت روازاسرائیل میبره؟
اتفاقا بیشترین منفعت رو از اسرائیل میبره چون نماینده و حافظ منافع آمریکا تو خاورمیانست،برا همینم اینقد تسلیحات نظامی بهش داده و اینو به کرات اعلام کرده که در صورت جنگ احتمالی بین ایران و اسرائیل ما پشتیبان اسرائیل هستیم،اگه نیاز بود بگید تا کلیپ سخنرانی اوباما در همین رابطه رو براتون بذارم
نقل قول: نیروی دریایی آمریکادرکل شایدازایران قوی ترباشه ولی نمیتونه همزمان تمام ناوهاش روبه خلیج فارس بکشه چون احتمال نابودیشون خیلی زیاده چون اطراف تنگه ی هرمزپرازسامانه های دفاع زدکشتی وتوپخانه های سنگینه وحظورناوهواپیمابرآمریکادرخلیج فارس وناوهای فرانسوی وانگلیسی بیشتربرای ایران منفعته تادردسر
نیازی نیست بیان تو خلیج فارس چون تو بحرین و عربستان پایگاه دارن و از همونجا میتونن ...
یه کم واقع بین باشیم،ما هشت سال با عراق جنگیدیم تا بتونیم فقط از کشورمون بیرونش کنیم ولی آمریکا تو 21 روز کل خاک عراق رو اشغال کرد،خودتون قضاوت کنید
چون درصورت جنگ اون ناوهابرای حمله به نیروی دریایی ایران کافی نیست ونابودیشون درروزهای اول جنگ ضربه ی مالی ومهمترازاون روحی بزرگی به کشورهای غربی میزنه بعلاوه
تو رو خدا این حرف رو نزن،هر ناو همزمان میتونه با 300 هدف پرنده درگیر بشه و هر کدوم حدود 90 هواپیمای جنگنده داره و با توجه به اینکه سومین ناوشون هم وارد خلیج فارس میشه فقط قدرت هواپیماهای نظامی این 3 ناو از کل نیروی هوایی ایران بیشتره،آمریکا 11 ناو هواپیما بر داره و دوازدهمیش هم در حال ساخته،این فقط نیروی هوایی این 3 ناوه جدا از موشکهای کروز و بقیه امکانات ناو
نقل قول: باتصویربرداری ازاونهاتوسط پهپادهای سپاه میشه ازاونهابرای ساخت ناوهواپیمابرایرانی الگوگرفت
بذار همون ناوچه ش رو بسازیم ناوش پیشکش ،نیازی به تصویر برداری از اونا به وسیله پهباد نیست عکساش همیجوری تو نت هستش اونم با کیفیت بالا
نقل قول: منبعی که گذاشتیددربرگیرنده ی متن زیربودکه بایدخیلی بهش توجه بشه:
هرگز فراموشمان نشود که این مجموعه نظامی به ظاهر قدرتمند در برابر فقط چند صد رزمنده حزب الله لبنان به زانو در آمد . این ارتش حتی نتوانست تا عمق ۵ کیلومتری ( فاصله میدان آزادی تا انقلاب )خاک لبنان پیش روی کند و در همان روستاهای مرزی زمین گیر شد . رژیمی که حتی نمی تواند به ساحل رود لیطانی (که در بعضی نقاط فقط ۵ کیلوتر تا مرزهایش فاصله دارد) برسد چگونه ادعای حکومت نیل تا فرات را دارد !!!!! آری سید مقاومت به درستی فرمود که : به خدا سوگند اسرائیل از خانه عنکبوت سست تر است
کاملا با این جمله موافقم،فراموش نکنید که حزب الله یه گروه چریکیه و خودتون هم میدونید گروه چریکی جای مشخصی نداره که بشه بمبارانش کرد یا با موشک زد برا همین از بین بردنش خیلی سخته،به عنوان مثال آمریکا تونست حکومت عراق رو به راحتی سرنگون کنه ولی طالبان رو نمیتونه چون یه گروه چریکیه و جای مشخصی نداره ولی اینجا قراره یه کشور مورد حمله قرار بگیره نه یه گروه چریکی،جدا از اون من گفتم در صورت جنگ احتمالی اسرائیل به کلی نابود میشه و ...(پست قبلی رو کامل بخونید).....البته این نظر یکی از کاربرای سایت بود نه مدیر اون سایت.....
نقل قول: درموردقدرت آمریکامیشه به جنگ های زیراشاره کرد:
ویتنام-کوبا-ایران-چین-
فکر کنم جای چین ژاپن رو باید بنویسید،جدا از این تو کدوم یکی از اینا آمریکا شکست خورده؟!
نقل قول: عراق روهم که مازدیم نفله کردیم
آمریکاهم تقریباهرحمله ای کرده شکست خورده پس کوقدرت؟
به کدوم مدرک استناد میکنید؟!!!!!
نقل قول: درحالی که ایران درچنددهه ی اخیرپس ازحمله ی روس هادیگه شکست نظامی نداشته به جزیک موردجنگ دریایی نابرابرانه دوناوایرانی به صورت جداگانه دربرابر6ناو و4ناوشکن آمریکایی که منجربه غرق شدن 1ناوآمریکایی به اصطلاح پیشرفته شدوآمریکاازاون روزکه واسطه شدوجنگ روتموم کردفهمیدکه ایران رودست کم گرفته وازاون موقع حمله به ایران براش ریسک بزرگیه وگرنه ایران اززمان رضاشاه درهرجنگی که بوده پیروزشده
حرفتون کاملا درسته که ایران اخیرا شکست نخورده ولی در مورد این جنگ ناوها که گفتید میشه توضیح بدید کی بوده

این که من بگم ایران قوی تره یا آمریکا یا هر کشوری اونم بدون دلیل اصلا قابل قبول نیست پس حتما باید برا اثبات این ادعا هاتون مدرک معتبر بذارید،اگه اینطور باشه من میتونم بگم افغانستان قدرت برتر نظامی دنیاست ولی آیا میتونم ثابت کنم!!! پس خواهش میکنم گفته هاتون رو با مدرک بذارید

من بیشتر قصد ندارم در این مورد بحث کنم ،خواهش میکنم منابعی که دادم به دقت بخونید و جواب بدید نه مثل این پست ،من تو پست قبلی خیلی منابع و مدارک براتون گذاشتم که شما هیچ کدوم رو جواب ندادید.

در ضمن به من تهمت نزنید ،من هم کشورم رو دوست دارم و خیلی دلم میخواد قدرتش مثل اون پست اولی که گذاشتید افسانه ای باشه ولی افسوس که نیست ،ایشالا که ما یه روزی از اونا بهتر بشیمHeart

سلام من این متنتون رو خودم فقط در یک جاش میتونم اظهار نظر بکنم
داداش ما شرایطی که که قبلا داشتیم در اون 8 سال جنگ تحمیلی الان کم شده یعنی دیگه اون مشکلات نیست
ما اصلا به روز نبودیم و تو اون جنگ تحمیلی امریکا انگلیس و ... عراق رو حمایت می کردن
بعد شما زمان قدیم رو با الان مقایسه می کنید خودتون میدونید تکنولوژی و فناوری چه قدر پیشرفت کرده
تازه ما میتونستیم عراق رو بگیریم امام خمینی گفت فقط باید دفاع کنید
الان که ما خیلی پیشرفته شدیم و از موقعی فروش نفت در ایران رونق پیدا کرده پولش خرج میشه برای هواپیما تفنگ و ...
بالاخره نتم درست شد وتونستم همون پست رو با نقل قول بذارم،اینجوری راحت تر میشه خوندش و به قول nicola چشماتون درد نمیگیره،فقط این پست قبلی رونتونستم حذف کنم اگه امکان داره مدیر این بخش حذفش کنه
من برم یه کم بخوابم که از دیشب هنوز نخوابیدم
موفق باشید دوستانHeart
(26-03-2012، 10:02).ali. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
سلام من این متنتون رو خودم فقط در یک جاش میتونم اظهار نظر بکنم
داداش ما شرایطی که که قبلا داشتیم در اون 8 سال جنگ تحمیلی الان کم شده یعنی دیگه اون مشکلات نیست
ما اصلا به روز نبودیم و تو اون جنگ تحمیلی امریکا انگلیس و ... عراق رو حمایت می کردن
بعد شما زمان قدیم رو با الان مقایسه می کنید خودتون میدونید تکنولوژی و فناوری چه قدر پیشرفت کرده
تازه ما میتونستیم عراق رو بگیریم امام خمینی گفت فقط باید دفاع کنید
الان که ما خیلی پیشرفته شدیم و از موقعی فروش نفت در ایران رونق پیدا کرده پولش خرج میشه برای هواپیما تفنگ و ...

سلام علی جان
یه کوچولو جواب میدم بقیش اگه اجازه بدی باشه برا امشب،راستش از دیشب هنوز نخوابیدم و خیلی خوابم میاد
درسته علی جان که ما تو این بیست و چند سال بعد جنگ خیلی پیشرفت کردیم ولی آمریکاییها هم تو این مدت بیکار نبودند و هر قدمی ما برداشتیم 10 قدم اونا بداشتند پس در صورت جنگ احتمالی آمریکا هم آمریکای قدیم نیست!،تو اون جنگ تقریبا تمام دنیا از عراق حمایت کردند و عراق هم در جنگ با آمریکا همه تسلیحاتی که در زمان جنگ با ایران از بقیه کشورها گرفته بود رو داشت و در انبارهاش ذخیره بود با تموم اینا آمریکاییها به راحتی شکستش دادند!
در ضمن یادتون نره که ایران اون زمان انبارهای پر از مهمات پیشرفته که از زمان شاه برا ایران مونده بود رو داشت،قبل از انقلاب آمریکا به قدری به ایران کمک نظامی کرده بود که ایران بزرگترین و قویترین ارتش منطقه رو داشت،چون اون زمان آمریکا میخواست ایران به عنوان کشوری که حافظ منافعشونه در خلیج فارس باشه و به همین خاطر تا میتونست ارتش ایران رو تجهیز میکرد.
نه ایران ایران قدیمه ونه آمریکا آمریکای قدیم.

داداش اینا رو میدونم
ولی شما ایران قدیم رو با امریکای امروزی مقایسه کردید
ادامه بحث: شب
(26-03-2012، 16:39).ali. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
داداش اینا رو میدونم

علی جان بازم سلام،شرمنده دیر اومدم ...
ببینید علی آقا ما زمان جنگ 8 سال با عراق جنگیدیم و فقط تونستیم از کشورمون بیرونشون کنیم در حالی که اون زمان چون جنگ با فاصله کمی از انقلاب 57 شروع شد و همانطور که میدونید قبل از انقلاب یعنی در زمان شاه ایران بزرگترین قدرت خاورمیانه بود،آمریکاییها ایران رو برا این تجهیز کرده بودن که از منافعشون در خاورمیانه حفاظت کنه و همینطور هم بود،پس وقتی جنگ شروع شد ما ازنظر تجهیزات نظامی از عراق سر تر بودیم البته در اول جنگ،با شروع جنگ کشورهای اروپایی و به خصوص آمریکا شروع کردند به تجهیز ارتش عراق تا بتونند به هر نحوی شده ایران رو شکست بدن و به همین دلیل هم جنگ طولانی شد چون ایران تجهیزات زیادی از قبل داشت و عراق هم روز به روز تجهیز میشد تا اینکه جنگ با پذیرفتن قطعنامه 598 از سوی عراق و بعد از مدتی از سوی ایران تموم شد،عراق بعد از جنگ هم با قراردادهای بزرگ تسلیهاتی با روسیه و بعضی کشورهای غربی رو به روز مجهز تر شد تا اینکه در تاریخ 29 اسفند 81 آمریکا ظرف مدت 21 روز به بهانه تولید سلاح های شیمیایی حکومت عراق را سرنگون کرد و تونست تموم کشور عراق رو به تصرف خودش دربیاره،حالا حرف من اینه ما در مدت 8 سال فقط تونستیم عراقی ها رو از کشور خودمون بیرون کنیم ولی آمریکا در مدت 21 روز تونست تموم کشورشون رو اشغال و حکومتشون رو سرنگون کنه!من ایران قدیم رو با آمریکای حالا مقایسه نمیکنم ،ایران قدیم در مقابل آمریکای اون زمان قدرتی نداشت و ایران حالا هم در زمان خودش نسبت به آمریکا خیلی ضعیف تره!آمریکا اون زمان یعنی 10 سال پیش عراقی رو به مراتب قوی تر از عراقی که با ما جنگید رو شکست داد.
ما هنوز آسیب های جنگو داریم وکلی صدمه دیدیم ما به زحمت جنگو هشت سال تحمل کردیم درحالی که نصف دنیا رسما از صدام پشتیبانی می کردن جوونای ما فقط با خونشون جلوی صدام وعراق رو گرفتن وگرنه ما بدون حمایت وبسیج مردم شکست می خوردیم.
(26-03-2012، 9:53)shipar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
نقل قول: سلام p_boy22 جان
علیکم السلام
نقل قول: همانطور که قول دادم و ازم خواستید اومدم سوالایی که پرسیدید رو جواب بدم
خوب من اون شب تا4موندم شمانیومدی آخرشم سایت خراب شدمنم رفتم سرکار
نقل قول: من که گفتم رفیق کامل بخونید و بعد جواب بدید،الان هم از جواباتون کاملا مشخصه نخوندیدBlush
بعدازاینکه خوندم جواباموهرطورکه لازم بودویرایشش کردم
نقل قول: شما لطف دارید
انتقادکردم امیدوارم ناراحت نشیدولی بهتره خودتون تحقیق کنیدمن هرچی هم بگم قانع نمیشید

نقل قول: نه داداش ما رو چی بی این کارا،البته نظر لطفتونه ولی عقل سلیم میگه اگه میتونستند قدرت نظامی یک کشور رو پیش بینی کنند خوب پس تا حالا چرا قدرت ایران رو نتونستند و همش میترسن حمله کنن!
حتمافهمیدن که میترسن حمله کنن

نقل قول: حتما مدرکتون رو ارائه بدید در خصوص تولید جنگنده های نسل چهارم پنجم در ایران پیشرنته ترین هواپیمای ایران همون شفق هستش که بعد از صاعقه و آذرخش تولید شده ومهندسی معکوس هواپیمای Alenia Aermacchi M-346 Master ساخت ایتالیا هستش
ا
اونی که شمامیگی اولاکپی یک جنگنده ی روسی هست دومااون شفق آموزشیه که سال2002ساخته شدوگرنه کابین شفق مشابه کابین چنگدوجی20پیشرفته ترین جنگنده ی جهان هست
عکس ازکابینش به طورواضح نیست ولی دوست داشته باشیدمیذارم
من کابینشودیدم وباجی20مقایسه هم کردم شباهت های زیادی داره
ودوماتوانایی هایی که داره به جنگنده ی نسل پنجم برمیگرده وقتی رادارتامکت نشونش نمیده یاموشک اسپارو روش قفل نمیکنه این نسل چندمه؟
من توهمونی که میگی کپیه رودیدم ولی اون آموزشیه به خدا
خیلی هااونوباشفق جنگنده ورادارگریزاشتباه میگیرن
اصلاهواپیماباقدرت رادارفریبی بالای85%خودبه خودنسل پنجمه

نقل قول: پیشرفته ترین هواپیمای حال حاضر نیروی هوایی ایرانه که در زمان شاه از آمریکا خریداری شده و هنوز هم در نیروی هوایی ایران فعالیت میکنه
اینم مدرکش،حتما همش رو بخونید تا بفهمید که این جنگنده خیلی وقته از رده خارج شده و فقط ایران داره از اون استفاده میکنه!
داداش بامن شوخی نکن من خودم هرروزم بااین چیزا(تامکت وشفق و....)میگذره وشب خوابشومیبینم میگم
یه روزوقت بذاربروفرودگاه مهرآبادیه کم تحقیق کن من نمیتونم توضیح زیادی بدم
نقل قول: لطفا مدرک بذارید
اگه قرارباشه توضیح بیشتربدم که نمیشه سری که
همین مدرک که موشک فونیکس که فقط تامکت میتونه حملش کنه روحمل میکنه درهمین حدمیتونم بگم

نقل قول: خوب این چه ربطی به بحث ما داشت و من در چه موردی اشتباه میکنم؟لطفا مدرک بذارید
واالله جوابش طولانیهBig Grin
نقل قول: کدوم هواپیمای بومی کپی از این هواپیماست؟
خیلی هامیگن شفق کپی ازرپتوره که البته اشتباه میکنند
رپتورتسلیحات دیجیتالی شده ی تامکت وهورنته(مخلوط)

نقل قول: نمونه از جنگده های پیشرفته شون هم بذارید،اگه ندارید من بذارم،در ثانی اسرائیل به خاطر تسلیحات ساخت خودش قوی نیست بلکه کمک نظامی آمریکا و کشورهای اروپایی باعث شده اینقد قوی بشه
داداش 33 روزجنگ بدون تصرف یک وجب خاک یکی ازفقیرترین کشورهای دنیاقدرته؟
من نوکرتم داداش تودیگه کی هستیBig Grin!

نقل قول: داداش اینقد کلاس ما رو بالا نبر،ما رو چه به سیا حالا خوبه نگفتی موساد سازمان جاسوسی اسرائیل منبع این اطلاعات سایت military هستش که همه اونو به عنوان بزرگترین مرجع نظامی قبول دارند،البته غیر شما
مشکل مااینه که چیزایی روقبول میکنیم که خودشون هنوز خودشون روقبول نکردن
مطالب اون سایت کپی پاست ترجمه های ویکیپدیانامعتبرترین سایت دنیاست
نقل قول: شما لطف دارین ولی اگه ادامه بدین مجبورم مثل خودتون جواب بدم
چراجوش میاری من منظورم ازروباه آمریکایی هابودکه خودشون برای خودشون مدرک درست میکنن
نقل قول: این دیگه از اون حرفها بود،حتی وزیر دفاع هم استناد میکنه به منبع های معتبر اونوقت من خودم منبع باشم
داداش اون وزیردفاعه منابعی که داره عقل جن بهش نمیرسه بامن وشمافرق داره

نقل قول: داداش من قبول دارم چیزی نمیدونم و به قول شما ساده ام شما که میدونید بگید چه مدرکی دارید که این سایت یک سایت خصوصیه و آمریکا هم میگه آمارش نادرسته در ضمن من به این سایت استناد نکردم و منبع رو تو همون پست گذاشتم
ولی اون منبعتون ازهمون سایت کپی کرده بودکاملاواضحه حتی اون علامتاشوحذف نکرده بود!!
خیلی راحته پایینشون بخونیدنوشته:created by :Xاگه نوشته بودUSAیاCIAیاهرسازمان معتبردیگه ای من اسمموعوض میکنم
اخبارCNNنشون دادکه یک خبرنگاردرمورداین سایت سوال کردازیکی ازژنرال های ارتش واون هم گفت که بی اساسه

نقل قول: تو هر سایت نظامی نگاه کنید ترکیه تو رده بندی از ایران قویتره دلیلش هم اینه که تحریم نیست و میتونه پیشرفته ترین ادوات نظامی رو از کشورهای اروپایی بخره
ولی این کاررونکرده ایناهمش تبلیغه شمااخبارنگاه کن هروقت اسم مقامات ایران میادرنگ ازروشون میپره(منظورم اخبارترکیه هست)

نقل قول: من که گفتم ایران تو نیروی دریایی ضعیف تر از اسرائیل نیست خواهش میکنم دوباره پست قبلی رو بخونید
من زیردریایی هارومقایسه کردم نه نیروی دریایی
نقل قول: هیچ وقت نه شما و نه هیچ کس دیگه ای رو مسخره نمیکنم و نظر همه برام محترمه اگه از حرفام اینجوری برداشت شده همینجا از شما و همه دوستان معذرت میخوام
این مسئله که توپست های قبل حل شد

نقل قول: بازم مثل این که پست قبلی رو کامل نخوندید،من گفتم تو نیروی هوایی از ما بهترن،در عوض ما تو پدافند هوایی و موشکی از اونا سر تریم و همچنین تکیه شون به قدرت اتمی شونه،پست قبلی رو دوباره بخونید.
بیست بارخوندم ولی اونقدرزیاده آدم قاطی میکنه
منم دارم همینومیگم که نیروی هوایی شون هم هیچی نیست

نقل قول: اتفاقا بیشترین منفعت رو از اسرائیل میبره چون نماینده و حافظ منافع آمریکا تو خاورمیانست،برا همینم اینقد تسلیحات نظامی بهش داده و اینو به کرات اعلام کرده که در صورت جنگ احتمالی بین ایران و اسرائیل ما پشتیبان اسرائیل هستیم،اگه نیاز بود بگید تا کلیپ سخنرانی اوباما در همین رابطه رو براتون بذارم
آمریکاتوعراق وافغانستان وخلیج فارس حظورداره ونماینده احتیاج نداره
بیشتربه سودفرانسه هست واسرائیل بیشترنماینده ی فرانسه هست تاآمریکا
واین بدتره چون فرانسه کشوریه که بایدازنیروی هواییش ترسید
وازیه جهت هم بهتره واون اینه که نسل بعدی موشک های ایران به پاریس میرسه

نقل قول: نیازی نیست بیان تو خلیج فارس چون تو بحرین و عربستان پایگاه دارن و از همونجا میتونن ...
یه کم واقع بین باشیم،ما هشت سال با عراق جنگیدیم تا بتونیم فقط از کشورمون بیرونش کنیم ولی آمریکا تو 21 روز کل خاک عراق رو اشغال کرد،خودتون قضاوت کنید
تودریای خزروارومیه هم ناوبیارن بازم نمیتونن حریف دفاع دریایی ایران بشن چون نمیتونن همه ناوهاشونوبیارن
برای این که مااون زمان اصلاارتشی نداشتیم فقط مردم جلوشون ایستادن اون موقع قدرتی نداشتیم الان ایران قدرتمندشده
بعدشم عراق توسط ایران قدرت نیروی هوایی وزمینیش ازنصف کمترشدیه خسته نباشیدبه این آمریکایی هابگیم یه وقت جونشون درنره کشوری بافقط4000تانک و300هواپیماروگرفتن!!!حرفای قبلیتون قبول ولی قبل این یکی فکرنکردیدDodgy
خودتون بهش فکرکنیدمتوجه میشیدHeart

نقل قول: تو رو خدا این حرف رو نزن،هر ناو همزمان میتونه با 300 هدف پرنده درگیر بشه و هر کدوم حدود 90 هواپیمای جنگنده داره و با توجه به اینکه سومین ناوشون هم وارد خلیج فارس میشه فقط قدرت هواپیماهای نظامی این 3 ناو از کل نیروی هوایی ایران بیشتره،آمریکا 11 ناو هواپیما بر داره و دوازدهمیش هم در حال ساخته،این فقط نیروی هوایی این 3 ناوه جدا از موشکهای کروز و بقیه امکانات ناو
فکرکنم برعکسه هامیتونه 300 پرنده حمل کنه وبا90 هدف پرنده درگیربشه که درهرصورت اشتباهه
بزرگترین ناوهواپیمابرآمیرکا100تا150پرنده حمل میکنه وپدافندهای اون همزمان میتونن تنهابا10الی20هدف پرنده درگیربشن
اگه میتونست با90 هدف پرنده درگیربشه باید9تاپدافندحداقل داشت ولی 2تابیشترنداره
این حرف مثل این میمونه که بگیم به تانک آبرامز300تانک روحریفه!این چه حرفیه آخه!300تاهلیکوپترهم نمیتونه بزنه!
البته شایدمنظورآمریکایی هامرغ دریایی بودBig Grin
قدرت نیروی هوایی ایران باجنگنده هایی که امسال تحویل گرفت کاملااحیاشدوالان نیروی هواییش هم بسیارقدرتمنده وفراترازهر11ناوآمریکایی هست ازم نخوایدچون نمیتونم مدرک بذارم
ناوهواپیمابرفقط هواپیماوپدافندداره موشک کروزاواین جورچیزامال ناوشکنه
فقط شایدبشه روش یک توپ دریایی گذاشت

نقل قول: بذار همون ناوچه ش رو بسازیم ناوش پیشکش ،نیازی به تصویر برداری از اونا به وسیله پهباد نیست عکساش همیجوری تو نت هستش اونم با کیفیت بالا
کاش میتونستم برات اینجایه سری مطالب روبذارم که ایران داره ناوهواپیمابرمیسازه و2شناورناشناس هم توبندرعباس دیده شده
عکس مهم نیست مهم تصویربرداری اون پهپاده که بشه تاسیم کشی هاش روهم فهمید
عکس ازتسلیحاتش هیچ جانیست

نقل قول: کاملا با این جمله موافقم،فراموش نکنید که حزب الله یه گروه چریکیه و خودتون هم میدونید گروه چریکی جای مشخصی نداره که بشه بمبارانش کرد یا با موشک زد برا همین از بین بردنش خیلی سخته،به عنوان مثال آمریکا تونست حکومت عراق رو به راحتی سرنگون کنه ولی طالبان رو نمیتونه چون یه گروه چریکیه و جای مشخصی نداره ولی اینجا قراره یه کشور مورد حمله قرار بگیره نه یه گروه چریکی،جدا از اون من گفتم در صورت جنگ احتمالی اسرائیل به کلی نابود میشه و ...(پست قبلی رو کامل بخونید).....البته این نظر یکی از کاربرای سایت بود نه مدیر اون سایت.....
لبنان پایگاه های نظامی مشخص داشت وبیشترپایگاه هاشون توسط پدافندهوایی مرصادایرانی حفاظت میشدن ولی خوب بخشی ازارتش لبنان هم روش گروه های چریکی رودنبال میکنه ولی این مال همش نیست
مثلاسیلوهای موشک هایی که اسرائیل روهلاک کرداوناکه قابل زدن بود!!
نقل قول: فکر کنم جای چین ژاپن رو باید بنویسید،جدا از این تو کدوم یکی از اینا آمریکا شکست خورده؟!
ژاپن درآستانه ی شکست دادن آمریکابودولی پایان جنگ یک جنایت بودنه پیروزی
توچین که 4روزه شکست خورد
3باربه ایران حمله کردوهر3بارشکست خورد
توویتنام شکست خورد
توکوبابه معنای واقعی ترکید!
نقل قول: به کدوم مدرک استناد میکنید؟!!!!!
من هیچی نمیگم توگوگل سرچ کنین عملیات های نیروی هوایی ایران دردفاع مقدس
صدمات به ارتش عراق نجومیه به خصوص حمله ی اون8تامکت که کل مرزعراق وایران روترکوندن واون فانتوم هاکه نصف پایگاه های زمینی مرزی عراق روبمباران کردن

نقل قول: حرفتون کاملا درسته که ایران اخیرا شکست نخورده ولی در مورد این جنگ ناوها که گفتید میشه توضیح بدید کی بوده
ناوسهنددردرگیری باهواپیماهای عراقی آسیب دیده بودومقابل4ناوشکن و6ناوخیلی دمش
گرم که تونست1ناو و3هلیکوپتررونابودکنه
ناوجوشن غافلگیرشد
ناوسبلان هم چون تنهاناوایران دراون زمان بودکه به موشک ضدکشتی مجهزبوددستوربرگشت داشت وگرنه اگه ناوفجرروبه این سه ناواضافه میکردن وبه جای اینکه تک تک بفرستنشون جلو4ناوروهمزمان میفرستادن ضربه ی بدی به نیروی دریایی ایالات متحده واردمیشدچون ترکیب اون 4 ناومیشد2توپ عظیم دریایی 1 ناوموشک اندازدرپشت ویک ناوتهاجمی تاکتیکی

نقل قول: این که من بگم ایران قوی تره یا آمریکا یا هر کشوری اونم بدون دلیل اصلا قابل قبول نیست پس حتما باید برا اثبات این ادعا هاتون مدرک معتبر بذارید،اگه اینطور باشه من میتونم بگم افغانستان قدرت برتر نظامی دنیاست ولی آیا میتونم ثابت کنم!!! پس خواهش میکنم گفته هاتون رو با مدرک بذارید
دیگه چه مدارکی بذارم؟جنگ های اخیر؟حمله نکردنش به ایران؟اصراربه حل دیپلماتیک برنامه ی هسته ای درحالی که اگه اینطورکه شمامیگی باشه خوب راحت میتونه ایرانوبگیره!!
یه چیزایی رونمیشه کامل توضیح دادولی ایران الان تقریبامشابه هرچی که آمریکاداره روداراست!

نقل قول: من بیشتر قصد ندارم در این مورد بحث کنم ،خواهش میکنم منابعی که دادم به دقت بخونید و جواب بدید نه مثل این پست ،من تو پست قبلی خیلی منابع و مدارک براتون گذاشتم که شما هیچ کدوم رو جواب ندادید.
من همشوخوندم وحتی قبلاهم خونده بودم ولی نمیشه قبولشون کرد

نقل قول: در ضمن به من تهمت نزنید ،من هم کشورم رو دوست دارم و خیلی دلم میخواد قدرتش مثل اون پست اولی که گذاشتید افسانه ای باشه ولی افسوس که نیست ،ایشالا که ما یه روزی از اونا بهتر بشیمHeart
اون چیزی که گذاشتیم یک تخمینه وقدرت ایران درهمون حدودهست
چیزیش شبیه افسانه نیست!!
(26-03-2012، 16:39).ali. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
داداش اینا رو میدونم

(26-03-2012، 23:48)shipar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
[quote='.ali.' pid='68640' dateline='1332769173']
داداش اینا رو میدونم

علی جان بازم سلام،شرمنده دیر اومدم ...
ببینید علی آقا ما زمان جنگ 8 سال با عراق جنگیدیم و فقط تونستیم از کشورمون بیرونشون کنیم در حالی که اون زمان چون جنگ با فاصله کمی از انقلاب 57 شروع شد و همانطور که میدونید قبل از انقلاب یعنی در زمان شاه ایران بزرگترین قدرت خاورمیانه بود،آمریکاییها ایران رو برا این تجهیز کرده بودن که از منافعشون در خاورمیانه حفاظت کنه و همینطور هم بود،پس وقتی جنگ شروع شد ما ازنظر تجهیزات نظامی از عراق سر تر بودیم البته در اول جنگ،با شروع جنگ کشورهای اروپایی و به خصوص آمریکا شروع کردند به تجهیز ارتش عراق تا بتونند به هر نحوی شده ایران رو شکست بدن و به همین دلیل هم جنگ طولانی شد چون ایران تجهیزات زیادی از قبل داشت و عراق هم روز به روز تجهیز میشد تا اینکه جنگ با پذیرفتن قطعنامه 598 از سوی عراق و بعد از مدتی از سوی ایران تموم شد،عراق بعد از جنگ هم با قراردادهای بزرگ تسلیهاتی با روسیه و بعضی کشورهای غربی رو به روز مجهز تر شد تا اینکه در تاریخ 29 اسفند 81 آمریکا ظرف مدت 21 روز به بهانه تولید سلاح های شیمیایی حکومت عراق را سرنگون کرد و تونست تموم کشور عراق رو به تصرف خودش دربیاره،حالا حرف من اینه ما در مدت 8 سال فقط تونستیم عراقی ها رو از کشور خودمون بیرون کنیم ولی آمریکا در مدت 21 روز تونست تموم کشورشون رو اشغال و حکومتشون رو سرنگون کنه!من ایران قدیم رو با آمریکای حالا مقایسه نمیکنم ،ایران قدیم در مقابل آمریکای اون زمان قدرتی نداشت و ایران حالا هم در زمان خودش نسبت به آمریکا خیلی ضعیف تره!آمریکا اون زمان یعنی 10 سال پیش عراقی رو به مراتب قوی تر از عراقی که با ما جنگید رو شکست داد.
دیگه این کاملاجوکه که عراق بعدازجنگ باایران قوی ترازقبل بوده
ایران بیش ازدوهزارهواپیمای عراق یعنی تقریباکل موجودی عراق رونابودکرد
سه هزارتانک عراقی تواین هشت سال نابودشدیعنی تقریبانصف کل تانک های عراق
هزاران سربازعراقی کشته شد
بیشترپایگاه های نظامی عراق نابودشد
عراق بعدازجنگ8ساله دچارجنگ داخلی شدکه این برای هرکشوری بدترین چیزممکن تودنیاست وتازه آمریکایی هادرشب حمله کردن وکل توان اون زمان عراق برای جنگ درشب ناتوان بودوگرنه تی72تانکی نیست که ازنصف تعدادخودش آبرامزشکست بخوره وشکستش به دلیل دوربینش بودوگرنه اگه جنگ توروزبودنتیجه چیزدیگه ای بود
ارتش صدام 10سال پیش دیگه تقریباقدرتی نداشت وگرنه آمریکامیتونست بعدجنگ باایران یاقبل اون نابودش کنه
شاه پس ازرفتنش تجهیزات مهم رویاازبین بردویاتحویل آمریکادادازجمله 4 اف16آزمایشی که به ایران داده شده بودوپدافندهایی که البته نتونست همشوازبین ببره
چند اسکادران مهم فانتوم وتامکت وتایگر هاروبه آمریکاتحویل دادوچندتاشوهم نابودکرد
ارتش روحیه نداشت وسپاه تازه تشکیل شده بود
بااین که نیروی هوایی هنوزهم ازعراق بیشترجنگنده داشت ولی خلبان نداشتن که توش بذارن وبیش از10 تامکت نمیتونستن به پروازدربیارن
ایران اون موقع ازاسرائیل الان ضعیف تربود
صدام درزمان شاه هم به ایران حمله کردکه48ساعته تسلیم شد
توگوگل سرچ کنیدجنگ صدام باشاه یاجنگ صدام باایران درزمان شاه
ایران زمان شاه بازمان انقلاب فرق داشت چون ارتش منظم وقدرتمندی داشت ولی انقلاب که شدتقریباارتشی وجودنداشت
آمریکاهیچ وقت48ساعته عراق روتسلیم نکرده ونمیتونه بکنه حتی عراق این زمان رو
جنگ شوخی بردارنیست که 48 ساعته آدم تسلیم بشه شمافکرکن ایران اون زمان چی بوده
ولی بعدازانقلاب چی؟8سال جرات کردبایسته
آمریکازحمت کشیدکشوری با300 هواپیمای عمدتاقدیمی رو21 روزه گرفت
شایدمیتونست تودوهفته این کارروبکنه
روسیه بعدازجنگ باایران دیگه صدام روتجهیزنکردویکی ازعلل شکست صدام همین بود
سال81دیگه عراق مثل یه جوجه گنجشک بی قدرت بود
تانک هاش به دلیل نقص های متعددفنی یک به یک ازرده خارج میشدن درحالی که همچنان فعالیت میکردن
هواپیماهاش قطعات یدکی نداشتن
حتی فشنگ های تفنگ هاشون هم روبه اتمام بودوتازه داشتن سعی میکردن اونوتولیدکنن
بعدشم مگه تمام اخبارهای دنیاآبان ماه پارسال خبرندادن که ایران به کردستان عراق حمله کرده؟درحالی که نیروهای آمریکایی اونجاحظورداشتن ولی کاری نکردن؟
کردهای عراق سرکوب شدن وعراق هم بااعتراضاتی که کردبه جایی نرسید
همین چیزی که اخبارگفت رومیگم وبیشترازم نخواهید:تانک های سپاه که عمدتاذوالفقار3بودن واردخاک عراق شدند
_
فکرکنم یک تانک ذوافقارفقط به دلیل اثابت موشک آر پی جی 29 نابودشدولی خدمه سالم موندن
تلفات هم انگشت شماربود
این درحالی بودکه نیروهای آمریکایی دراون منطقه حظورداشتن ولی کاری نکردن ودورهم نشستن تعجب کردن که این تانکاچی هستن!
(26-03-2012، 23:52)Nicola نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
ما هنوز آسیب های جنگو داریم وکلی صدمه دیدیم ما به زحمت جنگو هشت سال تحمل کردیم درحالی که نصف دنیا رسما از صدام پشتیبانی می کردن جوونای ما فقط با خونشون جلوی صدام وعراق رو گرفتن وگرنه ما بدون حمایت وبسیج مردم شکست می خوردیم.
درسته هنوزآثارجنگ هست ولی این آثاردرانسان هاست وخسارات مالی جبران شده
بله نصف دنیاهم نتونست حریف اراده ی ایرانیان بشه والان کل دنیاهم نمیتونه
اونایی که جنگ رفتن نه تنهانیروی انسانی بودن بلکه باوجودشون بسیاری ازتجهیزات ارتش شاه هم به کارگرفته شدازجمله تانک های ام60وچیفتن وپاتن

نمیدونم دیگه چقدردلیل ومدرک بیارم مدارک من سایت مشخصی نیست ولی اتفاقات مشخصی هست الان من شبیه مدرک شدم اونقدرمدرک گذاشتم
اگه قبول نداریدچرابحث میکنید؟
عاقلانه یکی دوروزوقت بذاریدوتحقیق کنید
من برای فهمیدن چیزهایی که میدونم سال هازحمت کشیدم شماهم یکی دوروزتلاش کنیدوزحمت بکشیدواحتمال قوی به چیزی که میگم میرسید
به گفته های من ویااخبارتلویزیون(هرکدوم که دوست دارید)فکرکنیدوبرای اطلاع یافتن ازتسلیحات مثلاجنگنده ی شفق به کارخانه های هساویافرودگاه مهرآبادبرید
برای دیدن تسلیحات ذوالفقاریه به موزه ی تانک بریدویابه پادگان های تمرینی مراجعه کنید
بحث کردن توهرتالاری توانجمن فلش خورخوبه ولی بحث نظامی روبه هیچ کس توصیه نمیکنم
شایدبابحث درباره ی قدرت ایران دربرابراسرائیل به راحتی بشه به نتیجه رسیدولی باآمریکابه دلیل برابری های بیش ازحدمن وشمابه نتیجه نمیرسیم همونطورکه خودشون هنوزبه نتیجه ی دقیق وکامل نرسیدن چون این دوکشورازنظرنظامی تجهیزاتشون مشابه همدیگه هست وفقط نیروی دریایی آمریکا(تازه اونم کلش یکجا)ازایران شایدقوی ترباشه که اونم باقدرت موشکی ودفاع دریایی خنثی هست وبقیه هرچی آمریکاداره ایران هم ازهرراهی اونوتولیدکرده
من باکمال میل حاظرم تاصدسال دیگه هم جواب این سوالات روبدم ولی صدکه هیچ فکرکنم هزارسال دیگه هم به نتیجه نخواهیم رسید
اگه مایل به ادامه بحث دراین ضمینه هستیدخوشحال هم میشم
(لازمه بگم که من دراین ضمینه(مسائل نظامی)وبحث درموردش چیزی به اسم پایان نمیبینم واشتهای سیری ناپذیری دراین ضمینه دارمBig Grin)
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14