امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نابودی زمین؟؟؟

برخورد شهاب سنگ با زمین

سازمان فضایی آمریکا “ناسا” درباره خطر برخورد شهاب سنگی عظیم با کره زمین هشدار داد.
دانشمندان ناسا پیش بینی کردند این شهاب سنگ فوریه ۲۰۱۹ (بهمن ۱۳۹۷) به کره زمین برخورد می کند و خطر جدی برای کره زمین ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، دانشمندان افزودند: برخورد این شهاب سنگ عظیم موجب افزایش شدید دمای کره زمین، و در پی آن شاهد آتش سوزی در جنگل ها خواهد شد.
این شهاب سنگ همچنین موجب می شود تا لایه عظیمی از غبار لایه جوی زمین را فرا گیرد، به طوری که به مدت یک ماه کره زمین را از نور خورشید محروم خواهد کرد.
در هشدار ناسا آمده است، این اتفاق می تواند موجب از بین رفتن گیاهان و حیوانات زیادی شود و فرصت حیات فقط برای آن دسته از موجوداتی باقی می ماند که در سطح کره زمین زندگی می کنند.
چنین هشداری نخستین هشدار به ساکنان کره زمین نیست بلکه پیش از این نیز بارها درباره خطر برخورد شهاب سنگ ها و سیارک ها به کره زمین هشدار داده شده بود.
حرکت شهاب سنگ ها سال ها طول می کشد، و با گذر زمان تغییراتی در مسیرشان ایجاد می شود.
دانشمندان سرعت حرکت این شهاب سنگ در صورت برخورد با زمین را در حدود ۵۰ کیلومتر در ثانیه تخمین زده اند . نگرانی دیگر آنها از برخورد این شهاب سنگ به زمین ، تاثیرات جوی و زیست محیطی پس از این برخورد خواهد بود .
ممکن است در اثر شدت این برخورد تغییراتی در جو زمین همچون غبار شدید به وجود آید که نور رسانی خورشید را به مدت یک ماه با اختلال مواجه کند.
۱۲۵ میلیون سال قبل برخورد یک شهاب سنگ عظیم به زمین علاوه بر اینکه نسل جاندارانی همچون دایناسورها را منقرض کرد باعث ایجاد یک عصر یخبندان چند صد هزار ساله شد که اکثر موجودات زمین را منقرض ساخت.
نگرانی دیگر دانشمندان در سال های اخیر از فاصله گرفتن ماه از زمین است . قمر ماه هر ساله حدود ۴ سانتی متر از زمین دورتر می شود و این دوری سبب می شود که از سرعت حرکت وضعی زمین (حرکت زمین به دور خودش ) کاسته شود .
نگرانی دانشمندان این است که هر چه سرعت حرکت زمین به دور خودش کمتر شود نیمکره ای بیشتر در معرض نور خورشید خواهد بود و نیمکره ای کمتر و این با گرم تر بودن نیمکره ای از زمین و سردتر شدن نیمکره ای دیگر ،اکو سیستم طبیعی زمین را به هم خواهد زد.
این نگرانی ها جدای از نگرانی هایی است که در اثر افزایش تصاعدی گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین ، این کره خاکی قابل حیات را در معرض تهدید قرار داده است.
دمای زمین به نسبت ۱۰۰ سال پیش بیش از ۴ در جه گرم تر شده است و تخمین شده می شود که اگر اقداماتی جدی در کاهش تولید گازهای کربنیک صورت نپذیرد تا پایان قرن حاضر پدیده های طبیعی همچون قطب ها و تمامی جانداران ساکن در آنها در معرض تهدید جدی خواهند بود .
kaffe2
:97:Confused5B:
کاری نکن بکنم قاطی هامن هستم مثله مافیا
تو که میزنی حرف از لوتیا
یه جور میزنمت بشی شکل کولیا
پاسخ
 سپاس شده توسط باحال فلشخور ، ✘PETER✘ ، ✔✘ζoΘdY✘✔ ، mobina bieber ، آدنیوس2 ، parisa16 ، -Edgar ، # αпGεʟ ، ♥amir ali♥ ، •ДmịrHoSsiŋ•
آگهی
هممون منقرض می شییم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نابودی زمین؟؟؟ 1
می بخشم کسانی که هر چه خواستند بامن با دلم با احساسم کردند
ومرا در دور دست خودم تنها گذاردند ومن امروز به پایان خودم نزدیکم
پروردگارا به من بیاموز در این فرصت حیاتم اهی نکشم برای کسانی که دلم را شکستند

یاد ان دوران خوش باد
نمیدانم چرا منو بردی از یاد
الان هر جا هستی با هر که هستی
ارزو دارم باشی همیشه شاد
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
زودتر......
نابودی زمین؟؟؟ 1
پاسخ
 سپاس شده توسط -Edgar
(09-04-2014، 17:04)دلشکسته 2 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هممون منقرض می شییم

حقمونه اینقدر ما همرو منقرض کردیم حالا باید خودمون منقرض بشیم.crazy
:97:Confused5B:
کاری نکن بکنم قاطی هامن هستم مثله مافیا
تو که میزنی حرف از لوتیا
یه جور میزنمت بشی شکل کولیا
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
ای کاش 2012از بین میرفت....خیلی دوست دارم ببینم زمین چه جوری نابود میشهBig Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
آخجون قراره بریم هوا Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
من از الان تو جهنم جا برای خودم رزرو کردم

Bring it on back to me

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نابودی زمین؟؟؟ 1
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
خدا میخواد تلافی کنه ما شیرها و قراره یوزپلنگارو منقرض کردیم حالا ماهم ازبین میریم هع
نابودی زمین؟؟؟ 1

پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘ ، ♥amir ali♥
:D
خیلی خوبه .خیلی دوست دارم که زودترخراب بشه.
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
ای بابا من هنوز جوونم بابا میخوام ازدواج کنم زندگی تشکیل بدم!crying
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  زمین چند سال دیگر خانه ما می‌ماند؟
  زمین تخت است! نظریه‌ای احمقانه یا واقعیتی تکان دهنده؟!
  انسان ها اهل زمین نیستند! نظریه دکتر الیس سیلور!
  آیا بیگانگان از منظومه‌های مجاور می‌توانند زمین را ببینند؟
  اگر زمین تخت بود چه اتفاقی می‌افتاد؟
Lightbulb اگر زمین برای ۵ ثانیه اکسیژنش تما شود چه اتفاقی می افتد...؟
  عکسبرداری از محل فرود آپولو ۱۵ در ماه از روی زمین!
  سیارک جنجالی از کنار زمین بی‌خطر گذشت/ سال ۲۰۷۹ با فاصله‌ای نزدیک‌تر بازمی‌گردد
  دانستنی هایی درباره ی جو زمین و ساختار آن
  “نیل دگراس تایسون” از سیارات فراخورشیدی و آیندۀ زمین می‌گوید

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان