امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دلایل اثبات وجود خدا

(08-06-2016، 18:15)nazanin jon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بقل خودت مهمه عمو جون؟

اما واقعا من موندم این خدا با این همه نشونه از جنس چیه؟انسان؟نه
اصن چرا پیامرسوناش انسانن؟

باشما نبودم عمو جون :|

با لرد چند رنگ بودم :/

الان من میگم جوابتونو برمیگردین میگین من به خدا اعتقاد دارما و پیامبران......

یه بارم گفتم قبلا شما دینی اول تا چهارم دبیرستانو بخونی مشکلاتتون حل میشه
پاسخ
آگهی
عمو جان میگم من م س ل م و ن نیستم که دینی چهارم دبستانو بخونم ولی حتی پیش مراجع تقلیدم رفتم و قانع نشدم چرا انسان؟

لرد و که اصن بیخیال همسن منه فهمش نمیرسه اینهمه ارتباط و نظم الکی نمیتونه باشه حتما یه خالقی داره بحث در موردش بیهودس
رنگ خاموشـے در طرح لب است
بانگـے از دور مرا می خواند
لیک پاهایم در قیر شب است
رخنه اے نیست در این تاریکـے
در و دیوار به هم پیوسته
سایه اے لغزد اگر روی زمین
نقش وهمـــے است ز بندے رسته
نفس آدم ها
سر بسر افسرده است
سہـراب سپهـرے
پاسخ
(08-06-2016، 18:20)nazanin jon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عمو جان میگم من م س ل م و ن نیستم که دینی چهارم دبستانو بخونم ولی حتی پیش مراجع تقلیدم رفتم و قانع نشدم چرا انسان؟

لرد و که اصن بیخیال همسن منه فهمش نمیرسه اینهمه ارتباط و نظم الکی نمیتونه باشه حتما یه خالقی داره بحث در موردش بیهودس

و اما چرا انسان!

در مورد اینکه چرا پیامبر باید انسان باشد ، توجه به نکات زیر قابل توجه است :

- پیامبر علاوه بر اینکه پیام های الهی را برای انسان ها به ارمغان می آورد ، شان دیگری نیز داراست . شان دیگر پیامبر آن است که برای انسان الگو و اسوه است چنانچه در قرآن کریم می فرماید : لکم فی رسول الله اسوه حسنه (1)پيامبر خدا نمونه و سرمشق نيكو و پسنديده‏اى است . به طور کلی تنها رساندن پیام الهی برای بشر ، کافی نیست تا موجب هدایت او شود بلکه باید شخصی نیز به عنوان الگو و اسوه وجود داشته باشد تا مانند خود انسان ها باشد و دارای قوای مختلف بشری مانند هوای نفس ، اختیار و ... تا انسان ها با تاسی از او و اعمال و رفتار نمونه ی او به کمال برسند . در واقع مصداق عینی آموزه های الهی ، پیامبر است و وجود این الگو برای هدایت مردم لازم است . این امر نشان میدهد اگر پیامبر غیر انسان باشد ، جنبه ی اسوه بودن را نمی تواند داشته باشد زیرا که موجودات غیر انسانی شرایط انسان را دارا نیستند.

- به طور مثال برخی گفته اند چرا فرشتگان پیامبر نباشند . در پاسخ به این عده علاوه بر مطلب فوق ، نکته ی دیگری نیز مطرح است که پیامبران انسان ، برتر و والاتر از فرشتگان هستند و برتری آنها از آیات قرآن استفاده می شود . در جایی که خداوند می فرماید : ان الله اصطفي آدَمَ و نوحاً و آل إبراهيم و آل عمران علي العالمين (2)ه يقين خداوند آدم و نوح و خاندان ابراهيم و خاندان عمران را بر جهانيان برتري داده است . در این آیه برتری پیامبران بر تمام موجودات که برخی از آنها نیز فرشتگان هستند ، مشخص می شود . با توجه به این مطلب اینکه موجودی برتر مانند پیامبر انسان ، واسطه بین خداوند و خلق باشند به مراتب بهتر از آن است که فرشتگان پیامبر باشند .

- پذیرش انسان ها از موجودی که مانند خودشان است ، بیشتر خواهد بود تا موجودی که ویژگی ها و خصوصیات انسان ها را ندارد . از همین روست که خداوند در قرآن می فرماید : و لو جعلناه مَلَکاً لجعلناهُ رَجُلاً و لَلَبَسنا علیهم ما یلبسون (3)و اگر او را فرشته ای قرار می دادیم حتما وی را به صورت مردی درمی آورد یم و امر او را همچنان بر آنان مشتبه می ساختیم.

از مجموع مطالب فوق مشخص می شود که هدایت انسان توسط پیامبری از جنس خودشان به مراتب تاثیرگذار تر خواهد بود تا اینکه فرشته ای یا موجودی دیگر پیامبر باشد .

موفق باشید

1. احزاب .21
2 آل عمران . 33
3.انعام . 9
پاسخ
همش تکراریه
مگه محمد یا ابراهیم یا مسیح چه فرقی داشتن فقد پاک بودن
ینی پاک بودن یه انسان کافیه که با یه خدا یا موجودی ما.را طبیعی ارتباط داشته باشم.
اصن پیامبر ها هم با خدا رابطه داشتن دیگه امام ها چی میگن یه دینی بوده و خداوند خوذش تو کتابش گفته در انتخاب دین آزادیم.اصن امام ها مظلوم مردند یا به شهادت رسیدند خیلیا هستند مظلوم از دنیا میرن و رنج زیادی میکشن اما چرا کسی به اونا قس منمیخوره یا زشون شفا نمیخاد؟
لیک پاهایم در قیر شب است
در و دیوار به هم پیوسته
نفس آدم ها
سر بسر افسرده است
سہـراب سپهـرے
پاسخ
(08-06-2016، 18:32)nazanin jon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همش تکراریه
مگه محمد یا ابراهیم یا مسیح چه فرقی داشتن فقد پاک بودن
ینی پاک بودن یه انسان کافیه که با یه خدا یا موجودی ما.را طبیعی ارتباط داشته باشم.
اصن پیامبر ها هم با خدا رابطه داشتن دیگه امام ها چی میگن یه دینی بوده و خداوند خوذش تو کتابش گفته در انتخاب دین آزادیم.اصن امام ها مظلوم مردند یا به شهادت رسیدند خیلیا هستند مظلوم از دنیا میرن و رنج زیادی میکشن اما چرا کسی به اونا قس منمیخوره یا زشون شفا نمیخاد؟
سئوال های شما:

چرا حضرت محمد(ص) ختم پیامبراست؟
چرا پیامبر به معراج رسید؟
چرا بعد از پیامبران امامان اومدند؟
ایا امامان از صفات فقط مظلومیت را دربر داشتند؟
تمایز ائمه بر انسان های عادی چیست؟؟؟

اینارو میتونید از یه انسان اعلم تر بپرسید Smile
پاسخ
یه سوال چرا میگی محمد ختم پیامبران ما میگیم خاتم الانبیا ینی نگین پبامبران
لیک پاهایم در قیر شب است
در و دیوار به هم پیوسته
نفس آدم ها
سر بسر افسرده است
سہـراب سپهـرے
پاسخ
آگهی
(08-06-2016، 18:40)nazanin jon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه سوال چرا میگی محمد ختم پیامبران ما میگیم خاتم الانبیا ینی نگین  پبامبران

بین انبیا با پیامبران تفاوتی حس میکنید شما؟؟؟ :|

عمو جون این دیگه دینی نیستااااااااا ادبیاته :/
پاسخ
(08-06-2016، 18:07)nazanin jon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(08-06-2016، 18:04)لرد سفید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(08-06-2016، 17:53)ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(08-06-2016، 17:50)nazanin jon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

انسان از حیوانات قبل از خودش تشکیل شده یه جورایی بچه دو تا موجود متفاوته که انسان به وجود اومده

لابد **** :|

خدایا خودت ظهور کن -_-

گیرم خدا مارو درست کرده از خدا بعیده عضو های اضافی مثل انگشت کوچیکه هی پا یا اپاندیس رو تو بدن ما قرار داده????
اضافی؟یه سوال تو خدت انگشت کوچیکتو قطع کن مطمین باش لازمت میشه ببین اگه انگشت کوچیکه نبود چه چهره زشتی دست یا پا میگرفت و منظره نا خوشایندی رو اجاد میکرد به نظر من چه طبیعت چه خده یا هر چیزی که این نظم و آفریده الکی چیزی رو تو بدن قرار نمیده

زیبایی یه چیز نسبیه و به این چیز ها مربوط نمیشه
انگشت کوچک پا در تعادل هیچ نقشی نداره.
اگر از منظر انتخاب طبیعی نگاه کنی وجودش کاملا عقلانی هست.
I am on the highway to hell
جدیدا قوه ی تخیلم از بین رفته
هدفم رو گم کردم
دوست دارم به دیگران کمک کنم
دوست دارم کشاورز بشم
نمیدونم چم شده دعا کنید
پاسخ
چه انقلابی شده بخش مذهبییییی:-)))
حیف من امتحان دارم:-(
‏ @nazanin jon /@لرد سفید
اینکه علم چطور خدارو اثبات میکنه یا ادیان چی میگن اصلا اهمیتی نداره مهم اینه که گفته هاشون از نظر شما حقیقت و قابل قبول هست یا نه، من خودم شده یه مسئله ای حقیقت بوده ولی برای من قابل قبول و حق نبوده یا اشتباه بوده و برای من قابل قبول!!
به نظرم یه مسئله ایه که خود فرد باید بهش برسه و دلیل هر کس تنها برای خودش کاربرد داره و شاید از نظر فرد دیگه مضحک یا غیر طبیعی باشه!! و مهم تر اینه که شما در چه صورتی، با وجود خدا یا عدم وجودش آرامش بیشتری داری و میتونی انسان بهتری باشی،بعضی اوقات فردی خدارو قبول نداره و اتفاقا خیلی خداپرست تر از یک خداپرسته!!

(08-06-2016، 17:09)nazanin jon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دقت کنید بحث ما سر اینه که کدوم خدایی حاضره اینکارارو بکنه حاضره بنده هاش جونشونو بده د آخه این خداتون که قادر به هر کاریه چرا باید جنگ راه بندازه تا مردمش بر باد برن؟
هیچ خداوندی حاضر به این موضوعات نیست و دستوری بر این مبنا نداده!!!خداوند به انسانها اختیار داده و این ما هستیم که تصمیم میگیریم جنگ راه بندازیم و به همدیگه ظلم کنیم یا باهم مهربان باشیم.
من یه مشت میزنم تو صورت شما(الکی؛-)) حالا این مشته رو خدا زده یا من؟ باعث این زدن اختلال روانی من بوده یا اراده ی خدا؟؟؟
خداوند از اینکه من به صورت شما مشت خواهم زد مطلع بوده تنها همین؛ و هیچ کاری نمیکنه جز اینکه میتونسته با یک وسیله مثلا یکی همون موقعی که من بیام مشتو بزنم حول بده شمارو،شما رو از مشت خوردن خلاص کنه،ولی خودش گاااها جز فراهم کردن وسیله کاری نمیکنه،چون این موضوع با داشتن اختیار و اراده ی ما مغایرت داره و اگر مانع کارهای ما بشه عادلانه نیست!!
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، لرد سفید
(09-06-2016، 3:41)oprah vinfrey نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چه انقلابی شده بخش مذهبییییی:-)))
حیف من امتحان دارم:-(
‏ @nazanin jon /@لرد سفید
اینکه علم چطور خدارو اثبات میکنه یا ادیان چی میگن اصلا اهمیتی نداره مهم اینه که گفته هاشون از نظر شما حقیقت و قابل قبول هست یا نه، من خودم شده یه مسئله ای حقیقت بوده ولی برای من قابل قبول و حق نبوده یا اشتباه بوده و برای من قابل قبول!!
به نظرم یه مسئله ایه که خود فرد باید بهش برسه و دلیل هر کس تنها برای خودش کاربرد داره و شاید از نظر فرد دیگه مضحک یا غیر طبیعی باشه!! و مهم تر اینه که شما در چه صورتی، با وجود خدا یا عدم وجودش آرامش بیشتری داری و میتونی انسان بهتری باشی،بعضی اوقات فردی خدارو قبول نداره و اتفاقا خیلی خداپرست تر از یک خداپرسته!!

(08-06-2016، 17:09)nazanin jon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دقت کنید بحث ما سر اینه که کدوم خدایی حاضره اینکارارو بکنه حاضره بنده هاش جونشونو بده د آخه این خداتون که قادر به هر کاریه چرا باید جنگ راه بندازه تا مردمش بر باد برن؟
هیچ خداوندی حاضر به این موضوعات نیست و دستوری بر این مبنا نداده!!!خداوند به انسانها  اختیار داده و این ما هستیم که تصمیم میگیریم جنگ راه بندازیم و به همدیگه ظلم کنیم یا باهم مهربان باشیم.
من یه مشت میزنم تو صورت شما(الکی؛-)) حالا این مشته رو خدا زده یا من؟ باعث این زدن اختلال روانی من بوده یا اراده ی خدا؟؟؟
خداوند از اینکه من به صورت شما مشت خواهم زد مطلع بوده تنها همین؛ و هیچ کاری نمیکنه جز اینکه میتونسته با یک وسیله مثلا یکی همون موقعی که من بیام مشتو بزنم حول بده شمارو،شما رو از مشت خوردن خلاص کنه،ولی خودش گاااها جز فراهم کردن وسیله کاری نمیکنه،چون این موضوع با داشتن اختیار و اراده ی ما مغایرت داره و اگر مانع  کارهای ما بشه عادلانه نیست!!

شدیدا زیبا جواب دادید اما من تفکرات شما را قبول دارم
در قرن اخیر همه چیز داره رو به تخصصی شدن میره بنا بر این هیچ کس نمیتونه تایمی از زندگی با ارزش خود را به فکر کردن در مورد خدا بپردازه
بنابر این تنها کاری که میتونه بکنه اینه که مسائل پيشنهادي رو بخونه و تصمیم گیری کنه

در مورد کشتار هم خدا وند مارو مختار و دارای اراده قرار داده
اون نمیاد تو زندگی ما دست کاری کنه که ادم ها نمیرند
از وقتی که انسان اون سیب رو گاز زد اراده ی خودش رو نشون داد
I am on the highway to hell
جدیدا قوه ی تخیلم از بین رفته
هدفم رو گم کردم
دوست دارم به دیگران کمک کنم
دوست دارم کشاورز بشم
نمیدونم چم شده دعا کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط oprah vinfrey

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  دلایل عدم وجود خدا!
  از کجا بدانیم که امام زمان (عج) وجود دارد؟
  چند نمونه از دلایل امامت حضرت امام رضا علیه السلام.
  آیا قبل از حضرت ادم(ع)انسان هایی وجود داشتند؟
  آیا وجود لاک بر روی ناخن غسل و وضو را باطل میکند؟
  نشانه هایی از از وجود خداوند مهربان
Heart اثبات وجود خدا قابل توجه بعضیا
  یعنی بین روحانیون ۳۱۳ نفر مخلص وجود ندارد که امام زمان (عج) ظهور کند؟!
  خدا چگونه به وجود آمده استـ ؟
  اثبات خدا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان