امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خودروی دو رگه

به گزارش ایرنا، پروژه طراحی و ساخت خودرو هیبریدی به اسم'TARADIS 'كه به خودروهای دو نیرو یا دورگه نیز مشهور است، توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهركرد صورت گرفته است.

معاون فناوری و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهركرد گفت: این پروژه یكی از طرحهای كلان پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهركرد بوده است.

'عبدالله قاسمی پیربلوطی' در آیین رونمایی از این خودرو افزود:ساخت این خودروی هیبریدی با تیمی 18نفره از دانشجویان مهندسی از رشته های مكانیك و برق این دانشگاه با هدف شركت درسومین دوره مسابقات ملی طراحی و ساخت ماشین ایران از پاییز سال 1389آغاز شد.

وی افزود:فاز ساخت خودرو پس از هفت ماهه تلاش با حمایت مالی معاونت فن آوری و پژوهشی دانشگاه از تیرماه امسال آغاز شد و مراحل ساخت و آزمایش فنی این خودرو پنج نفره نیز پاییز سالجاری به پایان رسید.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی شهركرد گفت: خودروی هیبریدی واحد شهركرد از نوع خودروهای' Full Hybrid ' محسوب می شود كه دارای یك موتور بنزینی 999 سی سی با توان حدود 98 اسب بخار(75كیلووات) و یك موتور الكتریكی PM 5كیلووات است.

به گفته وی،باتری های لیتیم پلیمر و ابرخازن های مورد استفاده در این خودرو دارای بالاترین فن آوری روز دنیا است و می توان باتری های آن را از طریق برق خانگی شارژ كرد.

وی گفت:این خودرو وزنی حدود یكهزارو100كیلوگرم دارد و می تواند تا سرعت 155 كیلومتر درساعت حركت كند.

وی افزود:مصرف سوخت این خودرو درسیكل تركیبی كمتر از پنجم وچهارم صدم (4/5)لیتر در100 كیلومتر است و بدنه خودرو از كامپوزیت ساخته شده و شاسی و فریم اتاق آن از پروفیل آلومینیوم آلیاژی می باشد.

به گزارش ایرنا،اعضای تیم خودروی هیبریدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهركرد شامل گروه های طراحی و ساخت بدنه، انتقال قدرت،موتور احتراقی و سیستم خنك كاری، برق، كنترل خودرو و سامانه های وابسته كنترل پروژه می باشند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://img.irna.ir/1390/13901005/30732315/30732315-2114312.jpg
|BACK AGAIN|
پاسخ
 سپاس شده توسط ps3000 ، FARID.SHOMPET ، j0oj0o ، 1939 ، mohamad66 ، hossein. ، parya2 ، poya ، ѕтяong
آگهی
شكلشو از پژو 907 به طور ضايعي كپي كردن
همیشه با خودم فکر میکنم برای سکوت هم معنی مثبت هست هم معنی منفی!

یه بار می گیم سکوت علامت رضاست ..

یه بارم میگیم جواب ابلهان خاموشی است ..
پاسخ
جالبه! سپاس
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط hossein.
دارن یک کارای میکنن

میــــگذرد روزی این شبهای دلتنگی ، میگذرد روزی این فاصله و دوری، میگذرد روزهای بی قراری و انتظار ، میرسد همان روزی که به خاطرش گذراندیم فصلها را بی بهار ، و از ترس اینکه بهم نرسیم شب تا صبح را اشک میریختیم
پاسخ
به نظرم یکمی تغییرات ایجاد کنن تو سپرش بد نباشه
من میمونمو سکوتم رو جار میزنم...
پاسخ
Big GrinTongueاره
|BACK AGAIN|
پاسخ
 سپاس شده توسط hossein.
آگهی
ماشین قیافش خیلی خوشگله Big GrinBig Grin
دستهــايم را محکمتر بگيـر

من هنوز هم نميخواهــم

تورا...

به دست خاطرات بسپارم...

خودروی دو رگه 1
پاسخ
بادگیر زیر سپر جلو رو دیدی؟خیلی قشنگه
من میمونمو سکوتم رو جار میزنم...
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  لبنان اولین خودروی الکتریکی خود را به نمایش میگذارد
Snowman سریع‌ترین خودروی جهان با سرعت 1000 مايل درساعت "۵ آر" توسط شرکت "آئوسی اینویدر"
  ﺑﺮﺩ 1000 ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﺑﺮﺍﯼ خودروی ﺗﺎﺯﻩ ﻭﺍﺭﺩ ﭼﯿﻨﯽ
  FV Frangivento Sorpasso:ابر خودروی ایتالیایی که نامش را نشنیده اید
  معرفی نسخه مسابقه ای ابر خودروی 720s
  خودروی ﺩﺍﭼﯿﺎ ﺍﺳﭙﺮﯾﻨﮓ ﺑﺮﻗﯽ ﺑﺰﻭﺩﯼ ﻋﺮﺿﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ
  نقد و بررسی سراتو؛ خودروی محبوب و خوش‌ساخت
  مقایسه برخی مدل های خودروی هایما
  بررسی تمامی معایب دو خودروی پژو ۴۰۵ SLX و پژو ۴۰۵ GLX
  مقایسه دو خودروی لوکس جنسیس کوپه و سدان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان