امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

عالیشاه: بارسا چيز ديگري است!

عالیشاه: بارسا چيز ديگري است! 1

عالیشاه می گوید اخراج او در روز دربی تقصیر محمد نوری بود!
امید عالیشاه هافبک مازندرانی پرسپولیس گل برتری سرخ‌ها را در دربی ۷۹ به ثمر رساند، گلی بسیار مهم، آنقدر مهم که خود امید هم جوگیر شد و با شادی بعد از گل، از زمین اخراج شد!

فكر مي‌كردي دربي اين‌بار به چه شكلي درآيد؟
چهار سال بود كه مردم دربي خوبي نديده بودند و از دربي و نتايج آن خسته شده بودند. شايد باور نكنيد سال قبل در دربي برگشت به خسرو حيدري گفتم اين هم دربي است؟ اصلاً هيجاني ندارد و... اما خوشحالم كه اين‌بار دربي همان نمايشي شد كه مردم انتظار داشتند. نمونه آن هم برخوردهايي بود كه در بازي به وجود مي‌آمد. در اين بين ما تمام تمركزمان بر اين بود كه برنده شويم و... و خدا را شكر كه برديم و شرمنده هواداران‌مان نشديم.

بين دو نيمه چه گذشت؟ چون طارمي به ما گفت كه بين دو نيمه درخشان گفت بازي را ۲ بر يك مي‌بريم و...
سرمربي تيم ما ناراحت بود و داشت بابت گل خورده از بازيكنان بازخواست مي‌كرد كه چرا گل خورديم و... بعد از آن تمام حواس‌مان هم به رضا حقيقي بود كه بدجوري مصدوم شده بود و... البته حميدخان در پايان توضيحات فني‌اش گفت كه اگر برنامه‌هاي مدنظرش را در زمين اجرا كنيم، با نتيجه ۲ بر يك برنده از زمين خارج مي‌شويم.

مي‌گويند بعد از اخراج، درخشان بدجوري از خجالت تو درآمده!
باور كنيد خوب يادم نمي‌آيد چه بر من گذشت چون خيلي خوشحال بودم اما هرچه بود، ‌از سرمربي و بقيه بابت اخراجم عذرخواهي كردم و...

فكر مي‌كني شادي بعد از گلت عاقلانه بود؟
شايد اگر محمد نوري كاپيتان ما بعد از گلزني پيراهنش را درنمي‌آورد، من هم اين كار را نمي‌كردم. بعد از گل ناخودآگاه ياد كاپيتان خودم افتادم و پيراهنم را درآوردم. اين گل واقعاً شيريني خاصي داشت، گلي كه واقعاً به دلم چسبيد.

فكر مي‌كردي استقلال پرمهره‌تر را ببريد؟
قبل از بازي در رختكن با حميد علي‌عسگري حرف مي‌زدم كه حميد گفت راحت دربي را مي‌بريم. خودم هم چنين حسي داشتم كه برنده دربي هستيم چون به دلم افتاده بود كه بازي را برنده مي‌شويم. تيم ما تلفيقي از بازيكنان باتجربه و جوان است كه نشان دادند در سخت‌ترين شرايط قادرند بهترين بازي را ارائه داده و نتيجه بگيرند.

استرس نداشتي؟
نه، سال قبل چون اولين دربي‌هايم را تجربه مي‌كردم، استرس داشتم اما اين بار كاملاً ريلكس بودم.

درخشان قبل از دربي به تو چه مسئوليت تاكتيكي‌اي داده بود؟
حميدخان مسئوليت دريبل زدن در گوشه‌هاي هجده قدم را به من داده بود. بايد در هنگام حمله اضافه مي‌شدم و فكر مي‌كنم خوب هم وظيفه‌ام را انجام دادم.

در مورد كري هواداران تيم‌تان كه عدد ۱۰ را جانشين ۶ كرده‌اند، چه نظري داري؟
من به هواداران تيم‌مان احترام مي‌گذارم ولي كري‌هاي هواداري براي خودشان است.

در مورد حرف‌هاي حنيف عمران‌زاده كه گفت، حرفي ندارد چون يك بازيكن ۱۶۰ سانتي‌متري از روي ضربه سر به آنها گل زده، چه نظري داري؟
بايد بگويم كه قد من ۱۷۵ سانتي‌متر است نه ۱۶۰ سانتي‌متر. ضمناً يك بازيكن پس از باخت از اين حرف‌ها مي‌زند و من اهميتي نمي‌دهم (عاليشاه بعد از اين توضيح، عكس بازي و پرش خود را در بازي با گل‌گهر به ما نشان مي‌دهد كه بالاي سر چند بازيكن بلندقامت گل‌گهر با پروازي بلند به هوا بلند شده است.)

شماره ۲ مهدوي‌كيا را پوشيدي. فكر مي‌كني چند درصد توانايي مهدوي‌كيا را داري؟
آقامهدي اسطوره پرسپوليس است به همين دليل نبايد من را با او مقايسه كنيد. با افتخار پيراهني را مي‌پوشم كه آقامهدي پوشيده بود و سعي مي‌كنم شأن و شخصيت اين پيراهن و ارزش آن را با بازي‌ام و شخصيتم حفظ كنم.

قبل از بازي با استقلالي‌ها كري نخواندي؟
نه، براي استقلالي‌ها كري نخواندم اما به همبازي‌ام ميثم حسيني گفتم كه گل مي‌زنم. به دكتر تيم‌مان هم چنين حرفي زدم و خدا را شكر مي‌كنم كه حرفم درست از آب درآمد.

كسي خواب گلزني‌ات را نديده بود؟
شايد باور نكنيد اما هر وقت كه مادرم يا خواهرم خواب گلزني‌ام را مي‌بينند، خوابشان برايم تعبير مي‌شود. اين بار هم قبل از دربي خواهرم در صحبتي تلفني به من گفت كه خواب ديده من گل مي‌زنم و كلي به من روحيه داد.

بعد از دربي اولين كسي كه با تو براي تبريك گلزني تماس گرفت، چه كسي بود؟
پدرم بود البته به جاي اينكه تبريك بگويد، كلي از من ايراد گرفت كه چرا به آن شكل بعد از گل پيراهنم را درآوردم و اخراج شدم اما هر چه بود هميشه راهنمايي‌هاي پدرم برايم راهگشا بوده است.

داستان دعوا با ميلاد فخرالديني چه بود؟
من قبلاً دو بار رباط پاره كردم و مي‌دانم در سرعت اگر بازيكني روي تو خطا كند، ممكن است چه بلاهايي سرت بيايد. فخرالديني مرا كنار زمين طوري هل داد كه اگر خودم را كنترل نكرده بودم، نصف صورتم له مي‌شد.

حالا محروم شدي!
من مي‌گويم در بازي اشتباه كردم و با كارت زرد داور هم مواجه شدم اما امروز (ديروز) شنيدم كه تماشاگران ما را هم محروم كردند، چرا؟ بعد از گل من، هواداران استقلال به بدترين شكل به من فحاشي كردند و فكر مي‌كنم حق آنها باشد از تماشا در يك بازي محروم شوند. من كه ضربه‌اي نزدم و اين فخرالديني بود كه با دستش به صورتم كوبيد ولي متأسفانه ما را هم نخواستند كه حداقل حرف‌هايم را بشنوند.

فخرالديني از تو عذرخواهي كرد؟
بله، قبل از اخراج شدنم در حين بازي ميلاد به سمت من آمد و بابت حركتش از من عذرخواهي كرد.

چرا مدت‌هاست كمتر دريبل مي‌زني؟
حميدخان از من خواسته كمتر دريبل بزنم و فقط در محوطه جريمه اجازه دريبل دارم.

مي‌گويند پرسپوليس بد بسته شده.
من چنين اعتقادي ندارم.

بعضي از بازيكنان استقلال از عكس‌ها و مطالب شما شاكي بودند.
چرا؟ هيچ كس از ما به استقلال حرفي نزد كه بخواهد به آنها توهين كند.

در اينستاگرام چطور؟
من از صفحه شخصي بازيكنان خبري ندارم و نمي‌توانم در آن خصوص حرفي بزنم!

استقلالي‌ها گفته بودند منتظر جام حذفي مي‌مانند تا در آنجا از شما انتقام بگيرند.
من فكر مي‌كنم كري‌خواندن كار بي‌فايده‌اي است و دليلي ندارد از الان تا چند ماه ديگر براي بازيكنان استقلال كري بخوانيم و حرف بزنيم.

در مورد داوري چه نظري داريد؟
داوري هيچ تأثيري روي نتيجه دربي نداشت. خطاي روي طارمي هم صددرصد پنالتي بود.

خطاي بنگر روي هاشم بيك‌زاده چطور؟
نه، آن حركت خطا نبود و به نظرم كساني كه آن صحنه را خطا مي‌دانند، گرايش به رنگي خاص دارند!

طلسم سرمربي استقلال را هم شكستيد!
براي ما برد مهم بود كه از فشار درآييم و باور كنيد اصلاً به ديگران فكر نمي‌كرديم كه شكستن طلسم آنها برايمان مهم باشد!

بعد از برد در دربي از فشار خارج شديد؟
باور كنيد من خودم خيلي زجر كشيدم. در چند مدت اخير هم از سوي تماشاگران خيلي تحت فشار بوديم البته آنها هم حق داشتند چون به هر حال آنها هم از تيم‌شان انتظار داشتند اما خدا را شكر كه با برد در دربي از فشار خارج شديم.

واقعاً به نتايج تيم‌تان و موفقيت در ليگ و جام حذفي خوشبين هستي؟
بله، به لحاظ روحي - رواني در شرايط خوبي قرار گرفته‌ايم و من به قهرماني در جام حذفي خوشبين هستم و در ليگ هم اميدوارم كه بهترين نتايج را كسب كنيم.

در مورد صحنه گلي كه زدي چه نكته جالبي يادت مانده؟
در آن لحظه كه گل زدم، يكسري هواداران‌مان آن‌قدر خوشحال بودند كه از روي سكوها داشتند پايين مي‌افتادند! و باور كنيد يك لحظه ترسيدم كه براي آنها اتفاقي نيفتد.

نمي‌ترسي كه در غياب محرومان و مصدومان فراوان بازي را با شكستي سنگين به نفت واگذار كنيد؟
نه، حرف‌ها و كري‌هايي كه خوانده مي‌شود براي بيرون زمين است اما ما در زمين حرف‌مان را مي‌زنيم و اعتقاد داريم كه بهترين نمايش ممكن را بازيكنان‌مان در ديدار با نفت از خود ارائه خواهند داد. همين‌قدر بگويم كه بازيكنان پرسپوليس با همه وجود بازي مي‌كنند مثلاً شب بعد از بازي با گل‌گهر هيچ‌‌كدام از بازيكنان به دليل خستگي زياد نمي‌توانستند بخوابند.

مديريت سياسي با رويانيان چه فرقي دارد؟
سردار آدم خوبي بود و خوب به بازيكنان مي‌رسيد. الان هم آقاي سياسي حقوق بازيكنان را مرتب پرداخت مي‌كند! فقط اميدوارم پول سال قبل ما را هم بدهند.

چرا درخشان از تعويضت در بازي با گل‌گهر پشيمان شد؟ با خرد جمعي ماندگار شدي؟!
نه، حميدخان فكر كرد كه از لحاظ بدني واقعاً نمي‌توانم به بازي ادامه دهم و قصد داشت مرا تعويض كند اما زماني كه مرا صدا كرد به او اطمينان دادم مي‌توانم ادامه دهم.

واقعاً به نتيجه‌گيري در نيم‌فصل دوم اميدواري؟
بله ولي ما در نيم‌فصل دوم بازي‌هاي بسيار سختي داريم.

در چهار رده براي تيم‌ملي بازي كردي، فكر مي‌كني چرا ديگر به تيم‌ملي دعوت نمي‌شوي؟
واقعاً‌ من دوران خوبي در تيم‌ملي داشتم. در زمان بودن در راه‌آهن هم يك بار به تيم‌ملي دعوت شدم. الان هم شرايط بسيار خوبي دارم و فكر مي‌كنم اگر دعوت شوم، مي‌توانم به تيم‌ملي كشورم كمك كنم.

اگر دعوت نشوي چه اتفاقي مي‌افتد؟
اين يك حقيقت است كه اگر به تيم‌ملي دعوت نشوم، روحيه و انگيزه‌ام پايين مي‌آيد چون كنترل اين قضيه براي يك بازيكن سخت است كه زحمت بكشد و كار كند اما به تيم‌ملي دعوت نشود.

از رابطه‌ خانواده‌ات با فوتبال حرف بزن.
ما دو برادريم و يك خواهر و خانواده كم‌جمعيتي داريم. پدرم كاملاً فوتبالي است و از آنجا كه به شرايط فوتبال من آگاهي دارد، مدير برنامه‌هاي من محسوب مي‌شود اما مادرم هم دائم نگران مصدوميت من است و مادرانه به قضيه فوتبال من نگاه مي‌كند.

خودت رئالي هستي يا بارسايي؟
من بارسايي هستم، ‌بارسايي كه البته از نوع فوتبال رئال هم بدم نمي‌آيد چون آنها هم تيم خوبي دارند اما گفتم بارسا چيز ديگري است.

قبل از دربي، فينال ليگ قهرمانان را ديديد، چه صحبتي در مورد اين فيلم داريد؟
واقعاً اگر آنها فوتبال بازي مي‌كنند، ما چه‌كار مي‌كنيم. آن گل دقيقه ۹۳ راموس و ... جدا از اين داشتيم ۲ ساعت قبل از بازي فينال ليگ قهرمانان را در هتل‌شان مي‌ديديم، بازيكناني كه دو ساعت قبل از فينال چطور كت و شلوار پوشيده بودند و ...

قبل از حضور در پرسپوليس و استقلال هم پيشنهاد داشتي؟
بله، قبل از اينكه به پرسپوليس بيايم از استقلال هم پيشنهاد داشتم اما چون پرسپوليسي بودم به استقلال جواب رد دادم.

به خاطر علي دايي پرسپوليسي شدي يا ...
من پرسپوليسي بودم و واقعاً‌ دوست داشتم به پرسپوليس بروم اما حضور علي دايي و خواستن ايشان هم مزيد بر علت شد كه پرسپوليس را انتخاب كنم.

انگ كم‌كاري براي بازيكنان خاص علي دايي در پرسپوليس فعلي از روي شما برداشته شد؟
خدا را شكر گذشت زمان و بازي‌هاي بازيكنان همه چيز را ثابت كرد، به همين دليل فكر مي‌كنم لزومي نداشته باشد كه ديگر راجع به اين موضوع حرف بزنم.
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عالیشاه: بارسا چيز ديگري است! 1 [/img]
پاسخ
 سپاس شده توسط f-ghaemi
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بارسا 3-3 سیتی: 6 گل به افتخار اونسوئه
  وکلای بارسا در تلاش برای سد راه انتقال مسی به PSG
  واکنش جرارد پیکه به توقف تلخ و لحظه آخری بارسا
  حسرت ستاره بارسا؛فرصت بی نظیری را از دست دادیم
  کاسیمیرو در پوست کریم؛ یک تنه مساوی بارسا (عکس)
  شش‌گانه بایرن مونیخ بهتر بود یا شش‌گانه بارسا؟
  این ویدیو بارسا را دوباره به هم می‌ریزد؟ (عکس)
  بارسا سد راه جذاب‌ترین انتقال تابستانی
  گزینه کلایورت؛ رختکن بارسا به بارتومئو سیگنال داد
  خشمگین ترین مسی، بالا تا پایین بارسا باید تغییر کند

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان