امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دنیای آنهايي که از ایران رفته اند و آنهايي که مانده اند .....

دنیای آنهايي که از ایران رفته اند وآنهايي که مانده اند .....

آنهايي که (از ایران) رفته اند همانطور که دارند يک غذاي سر دستي درست مي کنند تا تنهايي بخورند، فکر مي کنند آنهايي که مانده اند الان دارند دور هم قورمه سبزي با برنج زعفراني مي خورند و جمعشان جمع است و مي گويند و مي خندند.
آنهايي که مانده اند (در ایران) همان طور که دارند يک غذاي سر دستي درست مي کنند فکر مي کنند آنهايي که رفته اند الان دارند با دوستان جديدشان گل مي گويند و گل ميشنوند و از آن غذاهايي مي خورند که توي کتاب هاي آشپزي عکسش هست.

آنهايي که رفته اند فکر مي کنند آنهايي که مانده اند همه اش با هم بيرونند. کافي شاپ، لواسان، بام تهران و درکه مي روند .خريد مي روند…با هم کيف دنيا را مي کنند و آنها را که آن گوشه دنيا تک افتاده اند فراموش کرده اند.
آنهايي که مانده اند فکر مي کنند آنهايي که رفته اند همه اش بار و ديسکو مي روند و خيلي بهشان خوش مي گذرد و آنها را که توي اين جهنم گير افتاده اند فراموش کرده اند.

آنهايي که رفته اند مي فهمند که هيچ کدام از آن مشروب ها باب طبعشان نيست و دلشان مي خواهد يک چاي دم کرده حسابي بخورند.
آنهايي که مانده اند دلشان مي خواهد يکبار هم که شده بروند يک مغازه اي که از سر تا تهش مشروب باشد که بتوانند هر چيزي را مي خواهند انتخاب کنند.

آنهايي که رفته اند همانطور که توي صف اداره پليس براي کارت اقامتشان ايستاده اند و مي بينند که پليس با باتوم خارجي ها را هل مي دهد فکر مي کنند که آن جهنمي که تويش بودند حداقل کشور خودشان بود.
آنهايي که مانده اند همانطور که گشت ارشاد با باتوم دختر ها را سوار ماشين مي کنند فکر مي کنند که آنهايي که رفته اند الان مثل آدم هاي محترم مي روند به يک اداره مرتب و کارت اقامتشان را تحويل مي گيرند.

آنهايي که رفته اند ، پاي اينترنت دنبال شبکه 3 و فوتبال با گزارش عادل يا سريالهاي ايراني و اخبارهايي با کلام پارسي و ايراني هستند
آن هايي که مانده اند در حسرت دیدن کانالهای ماهواره بدون پارازيت کلافه مي شوند و دائم پشت ديش هستند.

آنهايي که رفته اند مي خواهند برگردند.
آنهايي که مانده اند مي خواهند بروند.
آنهايي که رفته اند به کشورشان با حسرت فکر مي کنند.
آنهايي که مانده اند از آن طرف ، دنیایی رویایی مي سازند.

اما هم آنهايي که رفته اند و هم آنهايي که مانده اند در يک چيز مشترکند:
آنهايي که رفته اند احساس تنهايي مي کنند.
آنهايي که مانده اند هم احساس تنهايي مي کنند.

بايد زندگي کردن را بياموزيم اين چندان به ماندن و رفتن ربطي ندارد
Confused
پاسخ
 سپاس شده توسط lady snow white ، hamed_Jon ، nafas1 ، šhεïdα ، arooos ، FARID.SHOMPET ، Artmis2000 ، hosein(●̮̮̃•̃) ، SÅℋAℕⅅ ، sohrabe khaste ، Mason ، YASI007 ، ...asall... ، حقوقدان انجمن ، F A R ! N
آگهی
من که تا پایان زندگیم می مونم. با این که با یه سری از چیز هایی که توی ایران هست نمی سازم و این چیز ها میرن روی مخ من.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
من فکر نمیکنم بتونم تا آخر عمرم تو ایران بمونم به خصوص اینکه دخترم با این اوضاع تا دوسال آینده دخترا دیگه حتی حق ندارن از خونه بیان بیرون.........
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
دمت گرم خیلی قشنگ بودSmile افرین
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شباهت این اقا خانوم ایرانی هارو شگفت زده کرد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دنیای آنهايي که از ایران رفته اند و آنهايي که مانده اند ..... 1
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
(16-07-2013، 21:39)فرید_رومل نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من که تا پایان زندگیم می مونم. با این که با یه سری از چیز هایی که توی ایران هست نمی سازم و این چیز ها میرن روی مخ من.

منم دقیقا مثل تو توی ایران می مونم
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
ملی گرایی
اول وطن
اخر وطن
دنیای آنهايي که از ایران رفته اند و آنهايي که مانده اند ..... 1
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
آگهی
ولي منكه ميخاستم برم!!!!!!خب ميرم دوباره برميگردمSmile
پاسخ
من قبلا تو ایران نبودم و تنها چیزی که میتونم بگم این که هیچ کجا مثل وطن خود ادم نمیشه.................
بعلــه اینجوریاس^_-
پاسخ
اره واقعا راسته تنهایی و غربت اونجا ادمو روانی میکنه
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان