امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خواص و فواید سرکه نارگیل

خواص و فواید سرکه نارگیل 1
فواید و خواص شگفت انیگز سرکه نارگیل
سرکه ناگریل دارای طعم و عطر خاص و خوبی است که برای سلامت انسان بسیار خواص دارد.

از جمله فواید این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:‏
سرکه نارگیل از راه تخمیر به دست می آید و بنابراین منبع طبیعی پروبیوتیکھا محسوب میشود. پروبیوتیکھا باعث ‏تعادل باکتریھای خوب روده شده و به سلامتی ما کمک میکنند.

سرکه نارگیل منبع خوبی از مواد معدنی و ویتامینھا هست. از جمله مواد مغذی خوب سرکه نارگیل میتوان به این ‏موارد اشاره کرد: پتاسیم «که تعادل الکترولیتھای بدن رو حفظ کرده وفشار خون و فراوری قند رو بازرسی میکند»، ‏اسید آسکوبیک یا ویتامین ‏C‏» که یک آنتی اکسیدان بسیار مھم هست»، ویتامینھای گروه ‏B‏ و به خصوص ویتامین ‏B2‎‏ ‏یا ریبوفلاوین «که یک ویتامین مھم و ضروری برای ساخت انرژی در بدن و عملکرد درون سلولی ومتابولیسم هست».‏

سرکه نارگیل حاوی اسیدآمینه‌هایي هست که معمولاً در غذا هاي گیاهی یافت نمی شوند. اسیدھای آمینه اضافه بر ‏اھمیت کلیدی که در تعداد زیادی ازفعالیتھای بدن دارند، نقش بسیار مھمی نیز در سلامتی سیستم ایمنی بدن ایفا ‏می کنند.‏

گرچه ھمیشه باید گذشته از این که از سرکه نارگیل بعنوان بخشی از رژیم خوراکی خود بهره گیری کنید، با دکتر ‏مشورت نمایید «مخصوصاً اگر از داروھای کاھنده فشار خون بهره گیری می کنید».‏

مثل سرکه سیب، سرکه نارگیل نیز اسیدی بوده و نمیتوان آن رو به صورت خالص مصرف کرد زیرا ممکن هست که ‏به مری آسیب برساند. بنابراین بھتر هست که آن رو با کمی خردل یا ‏روغن مخلوط کرده و در سالاد بریزید یا آن رو با آب و عسل رقیق کنید و بعنوان نوشیدنی سم زدا در صبح بنوشید.‏

منبع تاپ ناز
یار مگو که من منم
من نه منم نه من منم
گر تو تویی و من منم
من نه منم نه من منم
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان