امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نوشته های عمیق من شماره1179

ازدواج
در فرایند تکامل اجتماعی انسان، سنت ازدواج خود روایت گر فقدان چیزی ست که می‌خواهد ترویج ش کند: رابطه عمری. ازدواج، با قانونی کردن رابطه، جلوی جدایی رابطه‌ها سنگ اندازی می‌کند. این میان چرا قانون به میان می‌آید؟ آیا جز این است که جامعه در تکامل ش به درستی بر این نکته واقف شده است که رابطه آدم‌ها در یک بستر آزاد تاریخ مصرف دارد و در یک روند طبیعی، انقضای این مهلت آن‌ها را به جدایی سوق خواهد داد؟ قانون این میان کارش تامین منفعت جمع- منفعت معطوف به تولید مثل- به قیمت قربانی کردن دانه دانه افراد است.

مشکلِ آن آدم که 'بی‌بند و بار' نیست با آن که 'بی‌بند و بار' است چیست؟ آیا نمی‌تواند این باشد که- بی آن که خود آگاه باشد- دارد به او حسادت می‌کند؟
هرگزموفقیت راپیش ازموقع عیان نکن.Confusediv:
درروزتولدت درختی بکار.899[/size]
پاسخ
آگهی
ممنون
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نوشته های عمیق من شماره1179 1
پاسخ
این حرف شما چند رو دارد.

اگر متناسب حرف شما عمل کنیم سنت و قیود اخلاقی هم عملا چو با اکراه و اجبار همراه است باید برداشته شود.

خب در این حالت با فقدان بعضی هنجار که معمولا ترویجی هم هست آیا بی نظمی و اغتشاش مرگ آور ایجاد نمی شود.؟ ابن نظریه در دل خود قانون نظم و انضباط را نیز هضم می کند و از بین می برد مگر آنکه طور دیگری توجیح شود.
پاسخ
دوست عزیزشایدمن بخوام بگم خداخودمم شمابایددرباره این حرف من به عقلت رجوع کنی این عقیده منه ومن به عقیدم پایبندم!!ConfusedBlushAngry
هرگزموفقیت راپیش ازموقع عیان نکن.Confusediv:
درروزتولدت درختی بکار.899[/size]
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  دست نوشته ها
Subarrow دل نوشته های دخترک بارانی..♡
  وقتی پسرا ولی دخترا..........(از نوشته های خودم)
  جملات گرانبها و درس های عمیق از سخن بزرگان و اندیشمندان
Star نوشته های علی قاضی نظام
  دست نوشته های خودتون
Heart دست نوشته های من fateme._.yas (لطفا همه بیاین)
  مجموعه دل نوشته های جدید و شنیدنی
  طنز نوشته های کوتاه و جالب
  زیباترین عکس نوشته های عرفانی و پرمعنا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان