امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

◘◘○○قیمت خودروها○○◘◘

#11
در حال حاضر رکود تورمی در تمامی بخش‌های مختلف اقتصاد کاملاً مشهود است. بازار خرید و فروش خودرو نیز از این قضیه مستثنی نیست. اما در همین شرایط نیز می‌توان در فروش خودروی دست‌دوم و یا خرید آن موفق عمل کرد. فقط نیاز به آگاهی و اطلاعات کافی در زمینه قیمت منطقی و روز خودروی مورد نظر و مشخصات کامل آن دارید. از سوی دیگر ممکن است قصد فروش خودرو داشته باشید و عده‌ای در این بازار آشفته با شیطنت شما را در دچار۴ اشتباه محاسباتی کنند و قیمت بسیار کمتر از قیمت واقعی روز را به شما پیشنهاد دهند. در نتیجه شما در خرید بعدی و یا رفع نیازهای دیگر دچار کمبود نقدینگی خواهید شد.

جک S3 اتوماتیک مدل ۹۸ - قیمت 535 میلیون

جک اس ۳ خودروی چینی است که در سال ۲۰۱۴ در کشور چین ساخته و عرضه شد و البته بعد از مدتی به بازارهای بین‌المللی معرفی‌شده و در کشورهای درحال‌توسعه عرضه آن صورت گرفت. این خودرو در سال ۱۳۹۶ برای اولین بار توسط این کرمان خودرو وارد ایران شد و دارا بودن امکانات رفاهی و ایمنی متعدد این خودرو موجب شده که فروش خودرو در بازار ایران به‌خوبی صورت گیرد.

نمای ظاهری اتاقک خودرو زیبا بوده و خصوصیاتی دارد که موجب شده این کراس چینی، جذاب ارزیابی شود. ارتفاع مناسب از سطح زمین، دارا بودن پنجره‌های بزرگ و مواردی دیگر در این زیبایی شریک هستند. البته ممکن است برخی خریداران داشتن پنجره‌های بزرگ جلو را ناهماهنگ با این کراس اوور کوچک بدانند. موضوع دیگر اینکه عده‌ای معتقدند هرکدام از قسمت‌های خودرو به زیبایی و خوبی طراحی‌شده است، اما جمع همه این موارد در کنار هم در این شاسی‌بلند همخوانی چندانی باهم ندارد و توی ذوق می‌خورد. همان‌طور که گفتیم این موضوع کاملاً سلیقه‌ای است و بستگی به نوع نگاه و سبک و سلیقه شما دارد.

در بیان تجهیزات رفاهی جک s۳ اتوماتیک می‌توان به مواردی چون کروز کنترل، روکش چرمی صندلی و فرمان برقی، بلوتوث، سیستم نمایش فشار باد تایر، چراغ روشنایی در روز و... اشاره کرد. از سوی دیگر این خودرو ازنظر ایمنی توسط موسسه تست تصادف چینی CNCAP ارزیابی‌شده و ۵ ستاره ایمنی از کشور چین دریافت کرده است. اما شاید نتوان چندان به این ستاره‌ها در مونتاژ کرمان خودرو اعتماد کرد. کاهش تعداد کیسه‌های هوا در نسخه تولیدی کرمان خودرو به دو عدد باعث کاهش ایمنی سرنشینان خواهد شد. درحالی که در نسخه اصلی تعداد بیشتری کیسته هوا تعبیه شده بود.

جک S5 دنده‌ای اتوماتیک مدل 96_ قیمت 600 میلیون

شاسی‌بلند چینی بعدی جک S5 است که یک ;VHS کوچک و جمع‌وجور محسوب می‌شود و در سال ۱۳۹۳ توسط کرمان خودرو وارد ایران شد.  تجهیزات رفاهی و ایمنی به‌کاررفته در خودرو شامل مواردی چون کنترل ایستایی در سربالایی، دوربین عقب، بلوتوث، سیستم صوتی با ۶ عدد بلندگو، نمایشگر، اتولایت، ۴ عدد کیسه هوا، آینه‌های جانبی با تنظیم برقی، صندلی برقی راننده شش‌حالتی، فرمان برقی دو حالته، مه شکن جلو و عقب، کنترل سرعت در سرازیری، اتولایت، نمایشگر و... است.

همچنین در بحث ایمنی نیز این خودرو ۵ ستاره ایمنی موسسه تست تصادف سCNCAP را در کارنامه خود دارد و علاوه بر آن دارای ترمز کمکی، کمربند ایمنی پیش کشنده، حسگر فشار باد تایرها، حسگر پارک جلو و عقب، ترمز ABS و EBD و پشت‌سری فعال است.

ظرفیت و گنجایش اتاقک خودرو نیز مطلوب می‌باشد و گنجایش ۵ نفر سرنشین بزرگ‌سال را به‌راحتی دارد و علاوه بر آن فضای صندوق‌عقب نیز بزرگ در نظر گرفته‌شده و باعث شده این کراس اوور تبدیل به یک خودرو مناسب سفر و خانواده باشد.
پاسخ
آگهی
#12
هرچند که افزایش قیمت‌های ناگهانی و غیر منطقی خودرو در بازار امروز ایران چندان جایی در اخبار روز ندارند، اما زمانی که بحث به کاهش قسمت هرچند اندک می‌رسد، تیتر همه خبر‌ها افت شدید قیمت خواهد بود. قیمت روز خودرو برای کسانی که از این طریق کسب درآمد می‌کنند و یا به طور روزانه در این بازار حضور دارند بسیار اهمیت دارد.
هرچند کاهش قیمت روز خودرو در برابر افزایش‌های ناگهانی آن به قدری جزئی است که بیشتر شبیه به یک استراحت کوتاه برای بازگشت به دوران اوج است. کاهش قیمتی ده تا سی میلیون تومانی که هرچند در زبان بزرگ به نظر می‌رسد، اما هنگامی که در کنار افزایش قیمت‌های صد تا سیصد میلیون تومانی قرار می‌گیرد، مانند یک فنجان در برابر فیل است. با این حال کارشناسان به محض مشاهده این شیب نزولی بیکار ننشسته و به تحلیل علت‌های آن پرداخته‌اند. کاهش قیمتی که هرچند مدت زیادی دوام نداشت، اما بسیاری از افراد با شنیدن این خبر شوکه شده و صف‌های طولانی فروش برای جلوگیری از ضرر بیشتر تشکیل شد.
مقصر اصلی افزایش قیمت خودرو در ایران کیست؟

بسیاری از کارشناسان معتقدند که مقصر اصلی افزایش قیمت خودرو در ایران نه خودروسازان داخلی هستند و نه نهاد‌های نظارتی، بلکه این ترامپ است که افسار قیمت خودرو در ایران را به دست گرفته و از شیب قیمت بالا می‌رود. کاهش قیمت روز خودرو در واپسین روز‌های ریاست جمهوری ترامپ و در زمانی که دو کاندیدای ریاست جمهوری در آمریکا یکدیگر را به مبارزه می‌طلبند، یکی از دلایل اصلی این کارشناسان برای ابراز این عقیده است؛ بنابراین با توجه به توصیه این کارشناسان باید برای بازگشت خودرو به نقطه آغازین نمودار صعودی قیمت، منتظر اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشیم. چرا که اگر ترامپ کاخ ریاست جمهوری را به رقیب خود بسپارد، قیمت خودرو ایرانی نیز کاهش پیدا خواهد کرد. اما در این میان عده دیگری از کارشناسان عقیده دارند که نباید منتظر نشست و تا اعلام نتایج انتخابات دست روی دست گذاشت. بلکه باید از این آب گل‌آلود شده ماهی تازه‌ای برای مردم گرفت. به این معنا که از این فرصت که ممکن است تنها یک نفس‌گیری قیمت خودرو برای جهش‌های بزرگ‌تر باشد، برای متوقف کردن این روند صعودی اقدامی کرد. در ادامه این مقاله از همراه مکانیک می‌خواهیم به بررسی نظر این دسته از کارشناسان بپردازیم. کارشناسانی که به دنبال چرایی این افزایش قیمت نیستند، بلکه می‌خواهند به نوعی قرعه را به نفع خریداران برگردانند.
پاسخ
#13
از ابتدای سال 1399 همان‌طور که در سال 98 پیش بینی شده بود، خرید خودرو از کارخانه به راکدترین حالت خود در چند سال اخیر رسید. چرا که بر خلاف پیش‌بینی‌هایی که برای افزایش ده درصدی قیمت خودرو در این سال شده بود، مجوزی برای افزایش 25 درصدی در هر سه ماه صادر شد که به خودروسازان اجازه دهد قیمت خودرو را در پایان سال تا صد درصد افزایش دهند.
در این مقاله قصد داریم به بررسی خودروهایی بپردازیم که در تابستان 99 رکورددار افزایش قیمت در میان قیمت ماشین های ایران خودرو بوده‌اند. خودروهایی که با افزایش قیمتی بیش از صد میلیون تومان در عرض سه ماه، هر شنونده‌ای را به تعجب وادار کردند.

سوزوکی گرند ویتارا، با دویست و سی و پنج میلیون تومان افزایش در تابستان صدرنشین جدول رکوردداران

هرچند سوزوکی گرند ویتارا در سال 1385 به عنوان یک شاسی بلند شهری به بازار آمد اما پیشرانه پرحجم آن و قدرت و دوام فنی نسبتا مناسب باعث شد که این خودرو بتواند نظر طرفداران خودروهای آفرودی را هم به خود جلب کند. به همین دلیل ایران خودرو چند سال پس از حضور گرند ویتارا در ایران تصمیم گرفت که ظرفیت پیشرانه آن را از 2 لیتر تا 2.4 لیتر افزایش دهد. با این حال باز هم این پیشرانه حجیم با قدرت 169اسب بخاری خود نتوانست آن‌چنان که باید انتظارات را از یک خودرو اسپرت برآورده کند. به همین دلیل از دید بسیاری از رانندگان سوزوکی گرند ویتارا نمی‌تواند تجربه خوبی از رانندگی برایشان به ارمغان آورد. چیزی که باعث شده قیمت یک میلیارد و صد و هفتاد میلیون تومانی سوزوکی گرند ویتارا  در مقابل رقبای قدرتمندی چون هیوندای سانتافه و توسان، نه تنها غیرمنطقی که عجیب به نظر برسد.

پژو 2008 با صد و هفتاد میلیون تومان افزایش قیمت، رتبه دوم جدول رکوردداران

پژو 2008 یکی دیگر از خودروهای ساخت ایران خودرو است که در حال حاضر با قیمت 950 میلیون تومان عرضه می‌شود و از رده های بالای قیمت ماشین های ایران خودرو محسوب می شود. این خودرو یک کراس اوور جمع و جور است که در تابستان 96 وارد ایران شد. پژو 2008 از همان ابتدا به دلیل داشتن یک طراحی جسورانه و مدرن توانست در میان خریداران جای خود را باز کند. در کنار این‌ها استفاده از پیشرانه‌ای که قبلا امتحان خود را در بعضی از محصولات سیتروئن پس داده است، نقطه قوت این زیباروی فرانسوی به شمار می‌رود. این پیشرانه که به فناوری توربوشارژ مجهز شده است می‌تواند قدرتی برابر 163 اسب بخار و گشتاوری 240 نیوتن متری ایجاد کند. هماهنگی این پیشرانه با یک گیربکس شش سرعته خودکار باعث شده که هر راننده‌ای از شتاب‌گیری 8.2 ثانیه‌ای این خودرو احساس رضایت کند.

اما بخش فنی تنها نقطه رضایت‌بخش پژو 2008 نیست. ابعاد مناسب در کنار استفاده از پنجره‌های جانبی بزرگ باعث شده که دید راننده چه در قسمت جلو و چه در قسمت عقب تا حد زیادی بهبود پیدا کند. محدودیت دید عقب که مشکلی اساسی در خودروهای کراس اوور به شمار میاید، در پژو 2008 حل شده به نظر می‌رسد. به علاوه عملکرد مناسب سیستم تعلیق پژو 2008 باعث شده که رانندگی با این خودرو به تجربه‌ای لذت‌بخش تبدیل شود.

افزایش قیمت صد و بیست میلیون تومانی، رتبه سوم را در جدول افزایش قیمت تابستان 99 به تندر 90 پلاس اتوماتیک اختصاص داد

تندر 90 یکی از محصولات پژو فرانسه است که علی‌رغم ظاهری که به نظر بسیاری از افراد چندان زیبا نبود، توانست به فروش خوبی در ایران دست پیدا کند. همین موضوع باعث شد که شرکت ایران خودرو تصمیم به مونتاژ نمونه دیگری از تندر 90 با نام تندر 90 پلاس اتوماتیک بگیرد. با این حال خروج اروپایی‌ها از صنعت خودروسازی ایران، توقف مونتاژ تندر 90 پلاس اتوماتیک را خیلی زودتر از زمانی که انتظار می‌رفت، به دنبال داشت. این خودرو از یک پیشرانه 1.6 لیتری برای تامین توان خود استفاده می‌کند. استفاده از این پیشرانه در کنار گیربکس JHQ سبب شده که تندر 90 پلاس اتوماتیک  به یک خودروی اقتصادی از نظر میزان مصرف سوخت و همچنین میزان استهلاک تبدیل شود. این پیشرانه قدرتی برابر 105 اسب بخار  و گشتاوری در حدود 140 نیوتن متر را برای تندر 90 پلاس اتوماتیک به ارمغان می‌آورد. که این موضوع توانسته تندر 90 پلاس اتوماتیک را به یک خودروی مناسب برای رفت و آمدهای شهری تبدیل کند. در تندر 90 پلاس اتوماتیک  کلاچ سیمی جای خود را به کلاچ هیدرولیکی داده است که می‌تواند به خوبی از پس مشکلات رایج گیربکس JHQ بربیاید.

قیمت ماشین های ایران خودرو در تابستان امسال افزایشی را تجربه کردند که در یک دهه اخیر بی‌سابقه بوده است. افزایش قیمتی که به عقیده نهادهای قیمت‌گذاری هنوز هم نمی‌تواند ضررهای خودروسازان را جبران کرده و ادامه این شیب افزایشی اتفاقی دور از انتظار نیست. این در حالی است که خودروهایی که روزگاری با هدف ماشین‌دار شدن قشر ضعیف جامعه به بازار آمده بود، امروز به خودروهایی لوکس و دست‌نیافتنی تبدیل شده‌اند.
پاسخ
#14
◘◘○○قیمت خودروها○○◘◘ 2
پاسخ
#15
نیسان ایکس تریل

◘◘○○قیمت خودروها○○◘◘ 2

ایکس‌تریل یکی دیگر از کراس‌اوورهای محبوب ژاپنی در ایران است که پس از گذشت ۱۳ سال از اولین حضور خود در بازارهای جهانی توانست به ایران راه پیدا کند. این شاسی‌بلند ژاپنی بر روی پلتفرم اختصاصی نیسان سوار شده و توانست نسبت به نسل‌های اول و دوم خود، حضور بسیار پررنگ‌تری را در بازارهای جهانی به ثبت برساند. نیسان ایکس‌تریل مدل ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در نمایشگاه خودرو همراه مکانیک وجود دارد. قیمت این خودروها به ترتیب ۱.۵۰۰، ۱.۷۰۰ و ۲.۱۵۰ میلیارد است.

به دلیل گسترده نبودن خدمات پس از فروش نیسان در ایران بسیاری از خریداران ایرانی ترجیح می‌دهند که پول خود را صرف خرید رقبای آلمانی ایکس‌تریل کنند.

بااین‌حال بسیاری از افراد حاضرند برای سوار شدن یک خودروی خاص ژاپنی این در دسترس نبودن قطعات را به جان خریده و چیزی بیش از ۱.۵ میلیارد را صرف خرید نیسان ایکس‌تریل کنند.


هیوندای توسان

◘◘○○قیمت خودروها○○◘◘ 2

هیوندای توسان یکی از شاسی‌بلندهای کره‌ای است که یک سال پس از ارائه نسل سوم خود یعنی در سال ۲۰۱۶ به ایران رسید. توسان از آن دسته خودروهایی است که واردات آن هم از طریق شرکت‌های کرمان موتور و آسان موتور و هم از طریق نهادهای غیررسمی انجام گرفت. در حال حاضر مدل‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ هیوندای توسان در بازار خودروهای دست‌دوم ایران موجود هستند. قیمت این خودرو در بازه ۵۶۰ میلیون تومان تا ۱.۷۰۰ میلیارد تومان قرار می‌گیرد.

از دید کارشناسی هیوندای توسان یکی از خودروهایی است که به دلیل خدمات پس از فروش بهتر نسبت به خودروهای نیسان در بازار دست‌دوم وضعیت بهتری دارد. به‌علاوه قرارگیری یک ظاهر جذاب و کابین جادار در کنار امنیت بالا، امکانات رفاهی مناسب و دوام فنی خوب توانسته هیوندای توسان را در گزینه‌های ابتدایی فهرست خریدارانی که قصد خرید شاسی‌بلند را دارند، قرار دهد.
پاسخ
#16


قیمت خودرو آریسان


آریسان 2
1402
ایران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
380,000,000
0%

آریسان 2
1402
ایران خودرو
2 روز پیش
قیمت کارخانه
383,030,000
0%

آریسان 2
1401
ایران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
370,000,000
0%
قیمت خودرو آمیکو


آمیکو دو کابین آسنا دنده ای توربو
1402
گروه صنعتی آمیکو
2 روز پیش
قیمت بازار
1,610,000,000
0%

آمیکو دو کابین آسنا دنده ای ساده
1401
گروه صنعتی آمیکو
2 روز پیش
قیمت بازار
1,470,000,000
-0.34%

آمیکو دو کابین آسنا دنده ای ساده
1400
گروه صنعتی آمیکو
2 روز پیش
قیمت بازار
1,410,000,000
-0.35%


قیمت خودرو ام وی ام

ام وی ام X22 دنده ای اسپرت لاکچری
1402
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
713,000,000
-0.28%

ام وی ام X22 اتوماتیک اسپرت لاکچری
1401
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
812,000,000
-0.37%

ام وی ام X22 دنده ای اسپرت لاکچری
1401
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
698,000,000
-0.29%

ام وی ام X22 اتوماتیک اسپرت لاکچری
1400
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
773,000,000
-0.26%

ام وی ام X22 اتوماتیک اسپرت اکسلنت
1400
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
783,000,000
-0.25%

ام وی ام X22 PRO اتوماتیک IE
1402
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
907,000,000
-0.33%

ام وی ام X22 PRO دنده ای
1402
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
813,000,000
-0.25%

ام وی ام X22 PRO دنده ای
1402
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت نمایندگی
708,600,000
0%

ام وی ام X22 PRO اتوماتیک IE
1402
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت نمایندگی
873,100,000
0%

ام وی ام X22 PRO اتوماتیک IE
1401
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
878,000,000
-0.23%

ام وی ام X22 PRO اتوماتیک اکسلنت
1400
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
838,000,000
-0.24%

ام وی ام X33 کراس اتوماتیک
1402
2 روز پیش
قیمت نمایندگی
941,000,000
0%

ام وی ام X33 کراس دنده ای
1402
2 روز پیش
قیمت نمایندگی
850,000,000
0%

ام وی ام X55 PRO IE
1402
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
1,265,000,000
-0.39%

ام وی ام X55 PRO IE اسپرت
1402
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
1,310,000,000
-0.38%

ام وی ام X55 PRO IE
1402
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت نمایندگی
1,253,800,000
0%

ام وی ام X55 PRO اکسلنت اسپرت
1401
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
1,200,000,000
-0.41%

ام وی ام X55 PRO IE
1401
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
1,220,000,000
-0.41%

ام وی ام X55 PRO اکسلنت
1401
مدیران خودرو
2 روز پیش
قیمت بازار
1,170,000,000
-0.43%
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  انتشار تصاویر و قیمت مدل جدید خودرو تویوتا کلاگر
  حذف پراید موجب تنش در بازار خودرو شد/ احتمال افزایش ۴۰ درصدی قیمت خودرو تا پایان سال
  کاهش قیمت خودرو نیسان LEAF در انگلیس
  لیست قیمت تویوتا راوفور!
  قیمت روز لندکروز
  مقایسه قیمت توسان کارکرده و جک s5 صفر
  چگونگی تاثیر قیمت دلار بر قیمت خودروهای داخلی
  خودروها محبوب هیوندای در ایران را می‌شناسید؟
  دلایل افزایش قیمت خودرو خارجی در سال 99
  بررسی نوسانات قیمت سایپا در آذر 1399

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان