انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: گفتگوی آزاد نسخه 317
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(15-02-2018، 13:33)Aмιя Hσѕѕєιη نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
[quote='sh.99' pid='3382082' dateline='1518688765']
تورو خدا انقدر دروغ های مسخره رو باور نکنین
وقتی میگن اسمش تو قران اومده (البته یکی از افراد احتمالی)حتما همه ی مطالب رو در نظر گرفتن

راستی امیر کی گفته کوروش پیامبره
مگه فقط اسم پیامبرا تو قران اومده...اسیه زلیخا هم افرادی بودند که اسمشون تو قران اومده
[/quote
مگه گفتم هرکی اسمش تو قرآن اومده پیامبره؟ :|
اسمش تو قرآن اومده به آیه های جلو عقبش هم باید توجه کنی که چرا اسمش تو قرآن اومده برای خوبی ها اومده یا بدیها :|
سرزمین هایی که فتح کرده عینن تو قران اومده

برو توقران بخون خیلی چیزادستت میاد

اما هر که (از شما مردم به دیگری) ستم ورزد عذابش (مجازاتش) خواهیم کرد سپس به سوى پروردگارش بازگردانیده مى‏شود آنگاه او را عذابى سخت‏خواهد کرد (۸۷)و اما هر که ایمان آورد و کار شایسته کند پاداشى [هر چه] نیکوتر خواهد داشت و به فرمان خود او را به کارى آسان واخواهیم داشت (۸۸)سپس راهى [دیگر] را دنبال کرد (۸۹)تا آنگاه که به جایگاه برآمدن خورشید رسید [خورشید] را [چنین] یافت که بر قومى طلوع مى‏کرد که براى ایشان در برابر آن پوششى قرار نداده بودیم (خانه ای برای زندگی نداشتند) (۹۰)این چنین [مى‏رفت] و قطعا به خبرى که پیش او بود احاطه داشتیم (۹۱)باز راهى را دنبال نمود (به راه خود ادامه داد) (۹۲)تا وقتى به میان دو سد رسید در برابر آن دو [سد] طایفه‏اى را یافت که نمى‏توانستند هیچ زبانى را بفهمند (93)گفتند اى ذوالقرنین یاجوج و ماجوج سخت در زمین فساد می‏کنند آیا [ممکن است] مالى در اختیار تو قرار دهیم تا میان ما و آنان سدى قرار دهى (94)گفت آنچه پروردگارم به من در آن تمکن داده [از کمک مالى شما] بهتر است مرا با نیرویى [انسانى] یارى کنید [تا] میان شما و آنها سدى استوار قرار دهم (95)براى من قطعات آهن بیاورید تا آنگاه که میان دو کوه برابر شد گفت بدمید تا وقتى که آن [قطعات] را آتش گردانید گفت مس گداخته برایم بیاورید تا روى آن بریزم (96)[در نتیجه اقوام وحشى] نتوانستند از آن [مانع] بالا روند و نتوانستند آن را سوراخ کنند (97)گفت این رحمتى از جانب پروردگار من است و[لى] چون وعده پروردگارم فرا رسد آن [سد] را درهم کوبد و وعده پروردگارم حق است (98)
متن عربی قرآن:
وَیَسْأَلُونَکَ عَن ذِی الْقَرْنَیْنِ قُلْ سَأَتْلُو عَلَیْکُم مِّنْهُ ذِکْرًا ﴿۸۳﴾إِنَّا مَکَّنَّا لَهُ فِی الْأَرْضِ وَآتَیْنَاهُ مِن کُلِّ شَیْءٍ سَبَبًا ﴿۸۴﴾فَأَتْبَعَ سَبَبًا ﴿۸۵﴾حَتَّى إِذَا بَلَغَ مَغْرِبَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَغْرُبُ فِی عَیْنٍ حَمِئَةٍ وَوَجَدَ عِندَهَا قَوْمًا قُلْنَا یَا ذَا الْقَرْنَیْنِ إِمَّا أَن تُعَذِّبَ وَإِمَّا أَن تَتَّخِذَ فِیهِمْ حُسْنًا ﴿۸۶﴾قَالَ أَمَّا مَن ظَلَمَ فَسَوْفَ نُعَذِّبُهُ ثُمَّ یُرَدُّ إِلَى رَبِّهِ فَیُعَذِّبُهُ عَذَابًا نُّکْرًا ﴿۸۷﴾وَأَمَّا مَنْ آمَنَ وَعَمِلَ صَالِحًا فَلَهُ جَزَاء الْحُسْنَى وَسَنَقُولُ لَهُ مِنْ أَمْرِنَا یُسْرًا ﴿۸۸﴾ثُمَّ أَتْبَعَ سَبَبًا ﴿۸۹﴾حَتَّى إِذَا بَلَغَ مَطْلِعَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَطْلُعُ عَلَى قَوْمٍ لَّمْ نَجْعَل لَّهُم مِّن دُونِهَا سِتْرًا ﴿۹۰﴾کَذَلِکَ وَقَدْ أَحَطْنَا بِمَا لَدَیْهِ خُبْرًا ﴿۹۱﴾ثُمَّ أَتْبَعَ سَبَبًا ﴿۹۲﴾حَتَّى إِذَا بَلَغَ بَیْنَ السَّدَّیْنِ وَجَدَ مِن دُونِهِمَا قَوْمًا لَّا یَکَادُونَ یَفْقَهُونَ قَوْلًا ﴿93﴾قَالُوا یَا ذَا الْقَرْنَیْنِ إِنَّ یَأْجُوجَ وَمَأْجُوجَ مُفْسِدُونَ فِی الْأَرْضِ فَهَلْ نَجْعَلُ لَکَ خَرْجًا عَلَى أَن تَجْعَلَ بَیْنَنَا وَبَیْنَهُمْ سَدًّا ﴿94﴾قَالَ مَا مَکَّنِّی فِیهِ رَبِّی خَیْرٌ فَأَعِینُونِی بِقُوَّةٍ أَجْعَلْ بَیْنَکُمْ وَبَیْنَهُمْ رَدْمًا ﴿95﴾آتُونِی زُبَرَ الْحَدِیدِ حَتَّى إِذَا سَاوَى بَیْنَ الصَّدَفَیْنِ قَالَ انفُخُوا حَتَّى إِذَا جَعَلَهُ نَارًا قَالَ آتُونِی أُفْرِغْ عَلَیْهِ قِطْرًا ﴿96﴾فَمَا اسْطَاعُوا أَن یَظْهَرُوهُ وَمَا اسْتَطَاعُوا لَهُ نَقْبًا ﴿97﴾قَالَ هَذَا رَحْمَةٌ مِّن رَّبِّی فَإِذَا جَاء وَعْدُ رَبِّی جَعَلَهُ دَکَّاء وَکَانَ وَعْدُ رَبِّی حَقًّا ﴿98﴾
هعییی129f
عژب Telegh_59
ضمن سلام و خوش امدگویی به خودم Telegh_59  یکی بگه من چرا ارسالیام بالا نمیره؟ و یه تاپیک برای بالابردن ارسالیام بهم معرفی کنه 3
(15-02-2018، 18:19)HAMED. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
عژب Telegh_59
ضمن سلام و خوش امدگویی به خودم Telegh_59  یکی بگه من چرا ارسالیام بالا نمیره؟ و یه تاپیک برای بالابردن ارسالیام بهم معرفی کنه 3
ارسال پاسخ به موضوعاتی ک تو این انجمن هستن ( بحث و گفتگو ) تعداد ارسال هارو بالا نمیبره، 1000 تا پاسخ ام بدی  همون 0 میمونی |:

بحثتون هنوز ادامه داره D:
امیدوارم ب خوشی تموم شه در نهایت
سلام....کسی نیست...خدافظ خخخ
عاقا يه سوالي بدجور مخمو تيليد كرده

ساده ترين راه خودكشي چيه؟؟؟؟
سلام ....

هعیییی همیشه دیر میام
خب نمیشه یه تاپیک ( مثلا تاپیک شعر) زد و تو همون یه تاپیک مثلا 100 تا پست ارسال کرد؟:| چون من امتحان کردم دیدم بعد از پست اول هرچی ارسال کنم با همون پست اول ادغام میشه Telegh_59
(15-02-2018، 19:47)HAMED. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
خب نمیشه یه تاپیک ( مثلا تاپیک شعر) زد و تو همون یه تاپیک مثلا 100 تا پست ارسال کرد؟:| چون من امتحان کردم دیدم بعد از پست اول هرچی ارسال کنم با همون پست اول ادغام میشه Telegh_59

نه نمیشه.. واس موضوعات مهم تاپیک مرجع داریم
شما تو هر انجمن جز گفت وگو  نظر بدی ثبت میشه و میتونی بعد 20تا پیام خصوصی بدی
بعله Telegh_59
تشکر از پاسخگویی Bb7