انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: - گفتگو آزاد نسخه 327
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(02-11-2018، 15:21)arefehjoon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
میگمااا تو فال میگیری؟ برا منم یکی بگیر اگه وقتشو داری!

فکر می کنم معنای این غزل روشن باشه. به قول رودکی «از آمده شاد بباید بود/از گذشته نکرد باید یاد». فرشته عدالت کور است و بی شک جهان بر هر دردی درمانی در آستین خودش داره. عشق های بزرگ در درون آدم های بزرگی رشد میکنن که صبر و شکیبایی بزرگ هم درونشون رشد می کنه. میزان بهره آدم ها از لذت ها و خوبی های جهان به میزان بزرگی ظرفیتشون برای تحمل رنج ها و مصائب اون است. این یک اصله. اگر نباشه سیاهی سپیدی هرگز معنا پیدا نمی کنه...

آن که رخسار تو را رنگ گل و نسرین داد
صبر و آرام تواند به من مسکین داد

وان که گیسوی تو را رسم تطاول آموخت
هم تواند کرمش داد من غمگین داد

من همان روز ز فرهاد طمع ببریدم
که عنان دل شیدا به لب شیرین داد

گنج زر گر نبود کنج قناعت باقیست
آن که آن داد به شاهان به گدایان این داد

خوش عروسیست جهان از ره صورت لیکن
هر که پیوست بدو عمر خودش کاوین داد

بعد از این دست من و دامن سرو و لب جوی
خاصه اکنون که صبا مژده فروردین داد

در کف غصه دوران دل حافظ خون شد
از فراق رخت ای خواجه قوام الدین داد
(02-11-2018، 15:49)Actinium نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
(02-11-2018، 15:21)arefehjoon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
میگمااا تو فال میگیری؟ برا منم یکی بگیر اگه وقتشو داری!

فکر می کنم معنای این غزل روشن باشه. به قول رودکی «از آمده شاد بباید بود/از گذشته نکرد باید یاد». فرشته عدالت کور است و بی شک جهان بر هر دردی درمانی در آستین خودش داره. عشق های بزرگ در درون آدم های بزرگی رشد میکنن که صبر و شکیبایی بزرگ هم درونشون رشد می کنه. میزان بهره آدم ها از لذت ها و خوبی های جهان به میزان بزرگی ظرفیتشون برای تحمل رنج ها و مصائب اون است. این یک اصله. اگر نباشه سیاهی سپیدی هرگز معنا پیدا نمی کنه...

آن که رخسار تو را رنگ گل و نسرین داد
صبر و آرام تواند به من مسکین داد

وان که گیسوی تو را رسم تطاول آموخت
هم تواند کرمش داد من غمگین داد

من همان روز ز فرهاد طمع ببریدم
که عنان دل شیدا به لب شیرین داد

گنج زر گر نبود کنج قناعت باقیست
آن که آن داد به شاهان به گدایان این داد

خوش عروسیست جهان از ره صورت لیکن
هر که پیوست بدو عمر خودش کاوین داد

بعد از این دست من و دامن سرو و لب جوی
خاصه اکنون که صبا مژده فروردین داد

در کف غصه دوران دل حافظ خون شد
از فراق رخت ای خواجه قوام الدین داد

از بس به هیچی راضی نیسم و کم تحمممل حافظم فمید... Dodgy
این آخرین سرود نیچه در کتاب «چنین گفت زرتشت» است:

ای انسان! گوش دار!
نیمه شب ژرف چه می گوید؟
خفته بودم؛ خفته بودم؛
از خواب ژرف برخاسته ام. 
جهان ژرف است؛
ژرف تر از آنکه روز گمان کرده است. 
رنج آن ژرف است،
لذت، ژرف تر از محنتِ رنج می گوید:
گم شو!
اما هر لذتی جاودانگی می خواهد:
جاودانگیِ ژرفِ ژرف را!
چون من همیشه از قدیم به فال قرآن هم علاقه داشتم یک فال قرآن هم گرفتم. بخش زیر آمد. در سوره شمس پس از صحبت از خورشید، ماه، شب، روز و آسمان و زمین از «نفس» آدمی و کسی که آن را «بنا کرد» سخن می گوید. جالب است که بعد از سخن گفتن از تماام عناصر هستی (جهان اکبر) از «نفس» انسان (جهان اصغر) سخن می گوید...چقدر به بحث های این چند روزم مربوط بود. 

دقیقا آنچه که در جهان اکبر هر زمان رخ می دهد نمونه و مثالی از آن در جهان اصغر پیوسته در گردش است...تاریکی ها و روشنی ها...رویش و زایش ها...زوال ها و مرگ ها...کهنگی ها و نو شدگی ها...طلوع ها و غروب ها...گردش ها و پیچش ها...عشق ها و نفرت ها...وه...چه شگفت است دنیا. 

- گفتگو آزاد نسخه 327 56
(02-11-2018، 17:05)Actinium نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
چون من همیشه از قدیم به فال قرآن هم علاقه داشتم یک فال قرآن هم گرفتم. بخش زیر آمد. در سوره شمس پس از صحبت از خورشید، ماه، شب، روز و آسمان و زمین از «نفس» آدمی و کسی که آن را «بنا کرد» سخن می گوید. جالب است که بعد از سخن گفتن از تماام عناصر هستی (جهان اکبر) از «نفس» انسان (جهان اصغر) سخن می گوید...چقدر به بحث های این چند روزم مربوط بود. 

دقیقا آنچه که در جهان اکبر هر زمان رخ می دهد نمونه و مثالی از آن در جهان اصغر پیوسته در گردش است...تاریکی ها و روشنی ها...رویش و زایش ها...زوال ها و مرگ ها...کهنگی ها و نو شدگی ها...طلوع ها و غروب ها...گردش ها و پیچش ها...عشق ها و نفرت ها...وه...چه شگفت است دنیا. 

- گفتگو آزاد نسخه 327 56

منظورت از فال قرآن استخارس؟ پس مذهبیم هسی غیر از یه غریبه مرموز ک جواب همه سوالا رو داره. عاشقه گومزه. با تحقیق و کتابم زیادی سر کار داره ک حتی عادت کرده کتابی بنویسه!!!!!!!!! میخااااد خودکشی کنی و...Exclamation
(02-11-2018، 17:12)arefehjoon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
منظورت از فال قرآن استخارس؟ پس مذهبیم هسی غیر از یه غریبه مرموز ک جواب همه سوالا رو داره. عاشقه گومزه. با تحقیق و کتابم زیادی سر کار داره ک حتی عادت کرده کتابی بنویسه!!!!!!!!! میخااااد خودکشی کنی و...Exclamation

من از تمام منابع خرد جهان بهره می برم. بی شک قرآن هم به عنوان یکی از کتب مقدس جهان سرشار حکمت و خرد است. (یه مثال رو در پست قبل بیان کردم)

این ها که گفتی به نظرم هیچ کدوم با هم تناقضی نداره. مثل یک شبکه در هم تنیده به هم مربوط هستند و فکر میکنم تا الان تا حدودی تونسته باشم ربطشون رو با هم نشون بدم. 
واقعا به این فالا اعتقاد دارین :| ؟ من هر وقت فال گرفتم گفت همه چی عالیه یا گفت همه چی بهتر میشه اخرین باریم که گرفتم گفت همه چی بهتر شده خودت خبر نداری فقط مغرور نشو :|
چقدرخلوته!!!
~_~

ســلام :>
(02-11-2018، 22:54)ღSηow Princessღ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
~_~

ســلام :>
عه سلام : \