انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: - گفتگو آزاد نسخه 327
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(07-11-2018، 14:50)۸۸084۸۸۸۸4۱0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
قران اینجاهم نگفته خودکشی کنید.
قران میگه:فاقتلوا انفسکم.این ایه این چنین معنا میشه:پس بکشید یکدیگر را
همان طور که ایه"فسلمو انفسکم" این چنین معنی میشه:سلام دهید به یکدیگر
چرا خدا میگه یکدیگر را بکشید؟
قوم موسی با دیدن انهمه معجزه(خشک شدن رود بر انها، غرق شدن فرعونیان و...)مرتد شدند. و حکم مرتد قتله.
پس اونها نباید خودشون رو بلکه یکدیگر رو بکشن.

دقیقا عبارت سلام دادن به یکدیگر دارد از یک "تراضی" و رابطه دو طرفه سخن میگوید. یعنی افراد هیچ گونه دفاعی نمی کنند و همه در یک مقام هستند. انفسکم برای همین بکار میرود در سلام. یک یک امری پذیرفته و بدون دفاع. 

در تورات موسی به تمام بنی اسرائیل میگوید کفن بپپوشند و بدون ملاحظه هم را بکشند. وگرنه می گفت که مومنین کفار را بکشند. جز هارون کسی باقی نمانده بود. همه بنی اسرائیل گوساله پرستی کردند. 
میشه سعی نکنین قران و تفسیر کنین ؟ این کاره شماها نیس درضمن قران کاملترین کتابه کسی نمیتونه ازش نقد کنه و اشکال بجوره
بسسع دیگه:/
(07-11-2018، 15:00)Actinium نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
(07-11-2018، 14:50)۸۸084۸۸۸۸4۱0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
قران اینجاهم نگفته خودکشی کنید.
قران میگه:فاقتلوا انفسکم.این ایه این چنین معنا میشه:پس بکشید یکدیگر را
همان طور که ایه"فسلمو انفسکم" این چنین معنی میشه:سلام دهید به یکدیگر
چرا خدا میگه یکدیگر را بکشید؟
قوم موسی با دیدن انهمه معجزه(خشک شدن رود بر انها، غرق شدن فرعونیان و...)مرتد شدند. و حکم مرتد قتله.
پس اونها نباید خودشون رو بلکه یکدیگر رو بکشن.

دقیقا عبارت سلام دادن به یکدیگر دارد از یک "تراضی" و رابطه دو طرفه سخن میگوید. یعنی افراد هیچ گونه دفاعی نمی کنند و همه در یک مقام هستند. انفسکم برای همین بکار میرود در سلام. یک یک امری پذیرفته و بدون دفاع. 

در تورات موسی به تمام بنی اسرائیل میگوید کفن بپپوشند و بدون ملاحظه هم را بکشند. وگرنه می گفت که مومنین کفار را بکشند. جز هارون کسی باقی نمانده بود. همه بنی اسرائیل گوساله پرستی کردند. 
من تورات نخوندم؛ ولی قرآن خوندم.
کاملترین دین (اسلام) کتابی داره بنام قرآن، که منظورش از فاقتلو من انفسکم خودکشی نیست.اگر چنین بود با ایه‌ای که خودکشی را نهی میکرد تناقض ایجاد میکرد. و نمیتوانستیم لقب کامل به ان بدهیم.
(07-11-2018، 15:12)arefehjoon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
میشه سعی نکنین قران و تفسیر کنین ؟ این کاره شماها نیس درضمن قران کاملترین کتابه کسی نمیتونه ازش نقد کنه و اشکال بجوره

تعصب رو جای منطق نزار هیچوقت !
(07-11-2018، 15:15)ÆMÆշЇÑζ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
(07-11-2018، 15:12)arefehjoon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]

به نظرم نهی از منکر، کلمه مناسب‌تری باشه.
(07-11-2018، 15:15)ÆMÆշЇÑζ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
[ -> ]

من برام مهم نیس ولی فک میکنی ته این حرفا میخواد به کجا برسه؟
(07-11-2018، 15:14)۸۸084۸۸۸۸4۱0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
کاملترین دین (اسلام) کتابی داره بنام قرآن، که منظورش از فاقتلو من انفسکم خودکشی نیست.اگر چنین بود با ایه‌ای که خودکشی را نهی میکرد تناقض ایجاد میکرد. و نمیتوانستیم لقب کامل به ان بدهیم.

قرآن تا حد زیادی وامدار تورات است. من دنبال حقیقت هستم و برایم مهم نیست که سیستم ها چطور می خواهند خلق را اداره کنند. در تورات به خود "مرتدان" می گوید بروید و بکشید. شما دلیلی اسلامی داری که بگوید مومن بودند؟ اگر داری ارایه کن تا به تحقیقات من کمک کند. 
(07-11-2018، 15:24)Actinium نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
(07-11-2018، 15:14)۸۸084۸۸۸۸4۱0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]

قرآن تا حد زیادی وامدار تورات است. من دنبال حقیقت هستم و برایم مهم نیست که سیستم ها چطور می خواهند خلق را اداره کنند. در تورات به خود "مرتدان" می گوید بروید و بکشید. شما دلیلی اسلامی داری که بگوید مومن بودند؟ اگر داری ارایه کن تا به تحقیقات من کمک کند. 
معذرت میخوام.من نظر اولی که درباره آیه دادم اشتباه بود.
ولی اگر به نظر دومم توجه کنید، میبینید که من هم مرتد بودن انها را تایید کردم؛
ولی همچنان میگویم که قرآن به انها نمیگوید خودتان را بکشید، بلکه میگوید یکدیگر را بکشید.(تا ریشه جهالت را از بین ببرید)
(07-11-2018، 15:27)۸۸084۸۸۸۸4۱0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
معذرت میخوام.من نظر اولی که درباره آیه دادم اشتباه بود.
ولی اگر به نظر دومم توجه کنید، میبینید که من هم مرتد بودن انها را تایید کردم؛
ولی همچنان میگویم که قرآن به انها نمیگوید خودتان را بکشید، بلکه میگوید یکدیگر را بکشید.(تا ریشه جهالت را از بین ببرید)

اگر قرار بود با این کار ریشه جهالت نابود شود همه باید می مردند نه آدم هایی که زورشان می رسید. این فقط یک زهر چشم بوده. البته من به نگرش اسطوره ای آن نظر دارم و قصد ندارم خدای سامی را خشن جلوه بدهم. خشونتی اگر هست زاده سیستم شوخیت و پدرسالاری اقوام سامی بوده. نمادی از خشونت و تندی موسی. 

لب کلام من این است که "گروه مرتد" که خدا را کشت خودش با خودش درگیر می شود و خودش را از درون تنبیه می کند. "انفسکم" دقیقا برای همین آمده تا آنها را از یک "جرگه" نشان دهد. 
امروز پنج ساعت(به طور پراکنده)زولا بازی کردم.